Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ulozisko s OS linux

Dobrý deň,
chcem si kúpiť úložisko NAS asi toto z alzy: https://www.alza.sk/wd-my-cloud?dq=499028&catid=18 849630 a mám k tomu otázku. Má to svoj vlastný OS? Ak áno aký? Existuje takéto LAN úložisko aj s OS windows? Potreboval by som totiž cca 2TB HDD, na ktorý by dával súbory jeden program, ktorý len sprostredkúva ukladanie súborov, čiže nemá veľké nároky na HW. Tento program je však len pre OS windows (prípadne OS Linux - údajne existuje pre linux aplikácia, ktorá rozbehne aj windowsové programy).
A
Je vôbec možné do takéhoto úložiska nainštalovať vlastný program, ktorý by tam nonstop bežal a zapisoval súbory?
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.

ziadny OS to nema a vystupuje to ako klasicky externy disk.
ani pri NASoch s vlastnym OS nemusis riesit ziaden program ci jeho instalaciu a podobne veci.
ten program ti pobezi na danom pc, ako si pisal a ty mu len nastavis kam ma data ukladat. je mu fuk ci je do disk v pc alebo externy.

zle sme sa pochopili. ide mi o to, aby som práve spomínaný PC nemusel mať len kvôli tomu programu zapnutý. Preto chcem ten program "vsunúť" do NASka, prípadne kúpiť nejaký lacný miniPC ako napr. Raspberry PI3 a na ňom program pobeží a ukladať bude na hocaký lacný HDD. Ide mi len o to, aby zbytočne nebežal PC kvôli primitívnemu programu. na HDD rýchlosti tiež takmer nezáleží. Takže hľadám najlacnejšiu verziu riešenia problému. Ak by ste mali aj iný nápad ako ináč to poriešiť som flexibilný.
Ďakujem za pomoc.

Ako som spomínal: chcem, aby mi zbytočne nebežal PC, kvôli primitívnemu programu, ktorého úlohou je len zapisovať nejaké jednoduché súbory na HDD.

//Viem, že raspberry nie je na OS windows, ale viem si naň dostať linux a údajne existuje pre linux aplikácia, ktorá mi rozbehne program pre OS windows. Takže na jednoduchom a lacnom zariadení raspberry s lacným HDD viem poriešiť to čo potrebujem. Ale to som už tiež spomínal vyššie.

jakýkoli síťový disk, který nabízí samba/cifs share (to jsou všechny), jde ve windows přimapovat jako síťový disk.
windows na tom pochopitelně neběží, to by bylo mrhání výkonem, penězi, spotřebou.

jedna technická: krámům wd mycloud bych se raději vyhnul, ale v té cenové kategorii to bude fuk.