Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl v PHP verzích

Ahoj, může mi prosím někdo poradit, jaký je v těch verzích rozdíl?

VC14 x64 Non Thread Safe

a

VC14 x64 Thread Safe

Translátor vrací něco ve smyslu "Nebezpečné vlákno" a "Bezpečné vlákno" což asi nebude to pravé ořechové. Díky

Mlocik97:

„mohli by ste mi poradiť aký je rozdiel medzi Thread Safe a Non Thread Safe PHP“

Odpoveď:

Thread-safe verze by měla zvládat spouštění ve více vláknech.

-Na druhé straně se zároveň nedoporučuje PHP používat v situacích, kdy by to bylo potřeba.-
Přesněji: Doporučuje se raději prostředí s PHP konfigurovat tak, aby PHP vícevláknově neběželo.

Konkrétně, co jsem četl, při použití PHP v režimu CGI/FastCGI nebo příkazové řádky na thread-safety nezáleží (nespouští se ve více vláknech).
Pokud je PHP instalované přímo jako modul Apache a zároveň je Apache nastavený jako vícevláknový (threaded MPM), pak PHP musí být thread-safe.
Zároveň se ale takové nastavení nedoporučuje.

Viz také podobný dotaz na StackOverflow (v angličtině)