Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení disku

Dobrý den, mám 1TB disk z toho volných asi 500 GB. chci ho rozdělit, ale přes správce disků mě to povolí maximálně o 107MB. Potřeboval bych alespoň 100 GB, ale nevím jak to udělat. Předem děkuji.

Dobrý deň, je potreba zabezpečiť aby ste súbory presunuly z konca partície na začiatok, potom je možné partíciu zmenšiť (bere z konca). Na toto je dobrý partition wizard (dáta predtým potreba odzálohovať).

(p.s. mne inak pomohla aj defragmentácia, po nej šlo zmenšiť o viac tú partíciu. A z volného miesta pak vytvoriť novú.)

Předpokládám, že jde o datový disk:
1/ Zazálohovat data
2/ Naformátovat disk
3/ Rozdělit disk
4/ Nahrát data ze zálohy
V případě disku se systémem je samozřejmě navíc nutné po formátování a rozdělení nainstalovat systém.

Defragmentuj ho (pravy klik na disk - vlastnosti - nastroje - defragmentacia) bude to asi trvat par hodin, a potom by mal ist zmensit stavajuci oddiel normalne v spravci diskov. Mozno to bude chciet restart predtym.

Nemusis kvoli tomu instalovat ziadne apikacie.