Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dostat internet ze zabezpečené wifi na kabel?

Zdravím,
potřebuji vyřešit následující věc. Bydlím dočasně na bytě poblíž známého. Chytám jeho zabezpečenou wifi ke které mám od něj přístup. Bohhužel mám signál jenom v jedné místnosti. Jak bych mohl signál na nejsilnějším místě přijmout a sdílet na kabel a pak dále na např. AP? Vím že jsou k dispozici různé zařízení např. repeater jenže nevím jak si poradí se zabezpečenou wifi. Do teĎ jsem to nouzově řešil tak že jsem měl na nejsilnějším místě notebook a wifi jsem sdílel na kabel.

stačí jen wifi client nastavíš ho do bridge a vypneš na něm dhcp stačí obyč tp-link s open wrt je to jednoduché nastavíš wan jako wifi nastavíš na ní ssid šifrování a klíč a pak si nastavíš lan jako switch tudíž vypneš dhcp a nebo ho můžeš nechat routovat ale s jinou ip. Třeba kamarád bude mít lan nastavenou na 192.168.2.1 a ty dáš třeba 192.168.1.1 a pojede to na netu je hodně návodů. dá se to nainstalovat na široké spectrum routeru tp link 741 koupíš za málo a je iverze s odjímatelnou anténou a můžeš tam dát silnější třeba sektorovou.

můžeš postupovat podle tohoto: www.youtube.com
Dá se postupovat intuitivně

Tady pro ten tvůj air live : ca8-4

Podařilo se mi dostat do nastavení Air live wla-5000ap který s verzí firmware kterou mám umí Access Point,WDS Repeat,WDS Bridge,Client Infrastructure,Client AdHoc, WISP Router. Pokud jej nastavím jako repeater, co všechno mám nastavit dále? Ssid a heslo wifi mám nastavit jako je nastavena síť známeho? Co dále?

Jaký problém máš s mou odpovědí? Ptal se, co všechno má nastavit pro režim repeateru a odpověděl jsem mu, že by mělo stačit nastavit režim (Repeater), SSID, typ šifrování, heslo. Co je na mé odpovědi špatně?

Pokud chceš poradit lepší variantu, to klidně můžeš, já jsem odpovídal na konkrétní otázku. Nemám ve zvyku vnucovat lidem něco, co já pokládám za nejlepší, což ovšem nevylučuje možnost se o lepší variantě zmínit.

Dostudováno a nepochopeno, proč by repeatery neměly ve svém principu fungovat: CA. Také jejích výrobci to asi nečetli a o CSMA/CA nikdy neslyšeli, když repeatery komerčně vyrábí. O tom, že to nemusí byt právě nejlepší řešení nediskutuji, ovšem jako levné a jednoduché řešení některých situací, třeba dočasných jako u autora dotazu, ucházející. Sám jsem tak s pomocí TP-Linku za 350 Kč vyřešil potřebu občasného přístupu na Internet z ložnice na opačné straně bytu.

Repeater funguje; jenže jen v případě, kdy jej v podstatě nepotřebuješ, tj. máš ještě dostatečný signál (tdy jím lze dokrýt např. kus baráku, kde je příjem horší tím, že jej zapojíš v místě, kde je ještě kvalitní). Kromě toho právě s ohledem na CSMA každý jeden repeater efektivně půlí šířku pásma, tj. snižuje reálnou komunikační rychlost o více než 50%. Další kus to opět přepůlí (tj. 25%), atd. Z tohoto důvodu je režim repeater (či WDS) naprosto nevhodný pro použití jako "prodlužovák" spojení. Na to slouží režim AP-klient nebo PtP, protože typicky je ve větších vzdálenostech už vůbec problém dosáhnout na nějakou použitelnou rychlost (5-15Mbit/s - samozřejmě halfduplex, viz CSMA) a repeaterem si ji ještě přepůlíš.

Stručné a jasné! Taky jsem si říkal, že když je signál ještě dobrý, tak nepotřebuji repeater a když repeater umístím do místa se slabším signálem, tak pošlu dál již tak ořezaný signál, který navíc se zvyšující se vzdálenosti se dále zeslabuje. Takže do intuitivního chápaní CSMA jsem došel selským rozumem. :))

Nicméně, u mě právě těch několik procent až desítek procent navíc řeší problém, t.j. nedostatečný signál v ložnici bez repeateru, ucházející s repeaterem a rychlost mě netrápí, protože to potřebuji pro různé chatovací programy a sociální sítě, kde to nehraje moc roli.

Edit: Tak jsem si Tvou odpověď přečetl ještě jednou a pochopil jsem celý problém - Ty mluvíš o prodloužení signálu k dalšímu plnohodnotnému zpracování a použití, já o koncovém prodloužení dosahu, t.j. o dokrytí špatně pokrytých oblastí bez dalšího zpracování a prodlužování.

Dokryva sa AP-ckom pripojenom na infrastrukturu siete LAN kablom.
Aby wifi funfgovalo v oblasti s mimoriadne slabym signalom (bez ciarky), tak je potrebne mat:
- AP na mieste s nizkym vyskytom rusenia
- nizke rusenie pri pocitaci
- perfektne odladeny ovladac wifi karty, ktory nevypada pri slabom signali
- aspon 2 antenove prijimace na obidvoch stranach
Pre este lepsiu funkcnost je potrebne sa detailne hrabat v technologiach wifi chipsetov a pouzit taky, ktory ma doplnkove technologie zvysujuce SNR.

Nastavíš si WISP router. Tím oddělíš svou LAN od WLAN (a tedy od sítě kamaráda) z důvodu bezpečnosti a stability připojení.

Pokud chceš zůstat v LAN cizí sítě (a spolehnout se např. na cizí DHCP server - což nedoporučuju, viz bezpečnost, šíření broadcastů přes WLAN, apod.), zvolíš režim Client infrastructure.