Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastaveni routeru pro venkovní připojení NX

Zdar,

pouzivam klienta a server NoMachine na vzdalene pripojeni pres NX protokol.

Pouzival jsem to tak, ze jsem server (pocitac) pichnul rovnou na UPC modem s verejnou IP adresou, nicmene jsem to ted doma predelaval a potreboval bych se k tomu spojeni dostat pres router.

Podrobne teda: kabel od internetu vede do UPC modemu v rezimu bridge, z nej vede kabel do routeru a odtud vede kabel do pocitace. Na routeru mam vypnute DHCP pro vnitrni LAN sit (NAT) a pocitace maji staticke adresy.

Nevim jak v routeru s DD-WRT nastavit situaci, ze chci, aby klient toho NoMachine mohl komunikovat s jednim konkretnim pocitacem v domaci vnitrni siti, to jest aby na sebe videli. Jak na to?

ten upc modem má i Wifi ?? pokud ano vyhoď router a dej tam switch nebo pokud ne switch a wifiap, pokud jsem to pochopil správně.

pokud sem to pochopil špatně vysvětli to lépe i když pokud jsou pod jedním rozsahem tak nevidím důvod proč by spolu nekomunikovali a nebo pošli diagram sítě pro lepší pohopení.

dá se nastavit switch i z routeru myslím že zde je dostačující návod: Switch

v podstatě při tomto nastavení bude routovat jen ten upc modem a vše bude v jedné síti a veřejku máš tedy nanatovanou na lan adresu od upc ju ?? příklad veřejka 78.210.210.14 bude přiřazena k lan adrese 192.168.5.15 třeba.

Stacilo forwardovat ten port 4000 a funguje to, diky.

Mam k tomu dotaz: v dobe kdy to nepouzivam, mel bych ten port ve forwardingu v routeru disablovat? Jde mi o to, ze mam vlastne na ten pocitac otevrenej z netu TCP port a mohl by se ke mne nekdo nabourat ne?

Jak je to vubec bezpecny? Je vubec rozumny to takhle pouzivat?