Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade HDD v notase s UEFI a Win10

Ahoj,
kupil som notas ktory ma 5400ot hdd a kedze mam stary notas s 7200ot hdd, chcem ich swapnut - su to rozne modely.
Problem je v tom, ze "IT" som sa nevenoval dlhsie a neviem ako to spravit aby som zachoval vsetku funkcionalitu, najlepsie aj nainstalovany Windows 10 s licenciou (ta sa snad nevztahuje a disk?), Recovery particiu (LENOVO_PART), a potom tie systemove a EFI particie. Tak aby novy notas nepostrehol ziadnu zmenu a ja som mal povodne data.

Mam klonovat particie cez EaseUS Backup, alebo Acronis alebo ako na to? Vdaka

stary ale vykonny disk:
HGST Travelstar 7K1000 HTS721010A9E630
www.hgst.com

novy ale slaby disk:
ST1000LM024 6G 9.5mm 5.4K 1T
www.seagate.com

V podstate novy(pomaly) disk ma v sebe holu instanaciu Win10 (nebol by problem nainstalovat na cisto na stary(rychly) disk) ale ide mi o tu OneKeyRecovery particiu od lenova, a systemove a EFI.
Potom mam na novom este PRAZDNE dve datove particie a tie mi netreba klonovat... vedel by preto ten Acronis spravit to , ze zalohuje windowsacku, Lenovo recovery a potrebne particie bez datovych ?

sranda je ta, ze uz uz som vytvoril tie dve datove particie shrinknutim 900GB C: na C:(win) D:(data) E:(data) a skusam OneKeyRecovery a uz to nejde... je nejaka dodatocna moznost 'refreshnut GPT' tabulku aby nasla recovery particiu a spravne info o particiach ?

good point. tvoj napad mi prisiel logicky a zaujimavy tak som to zacal robit,
zrusil som dve datove partisny, spravil z nich unallocated space, potom som resizol C: o unalloc space, a ostalo mi vysiet nehajych 16MB unknown, ktory sa pozicne nachadza pred C:. Tak som z neho spravil tiez unalloc space, a opat resizol C: a v progres bare EaseUs Partition Mastra mam 51% 48xxxxx of 231951871 co vyzera ze bit po bite posuva o 16MB nahore ...:-)3-[]:( no co s tym teraz,neviem

nastastie to po par percentach zrychlilo a je to hotove. no recovery stale nejde.
nejde ani restartovat win10 do povodnych nastaveni cez control panel ci settings.
uz som zneisteny ci to recovery vobec fungovalo predtym ako som zacal do toho sprtat :)
vidim do na cisty reinstall.

nastavene flagy podla:
https://www.eightforums.com/installation-setup/715 26-easeus-partition-manager-windows-10-upgrade.htm l
https://amigotechnotes.wordpress.com/2014/01/17/re set-your-lenovo-computer-with-windows-8/
https://amigotechnotes.wordpress.com/2013/12/07/re cover-lenovo-one-key-rescue-after-resizing-partiti ons/comment-page-1/

pre Lenovo B51-80:
SYSTEM_DRV 260MB -system
Windows 884,84GB- primary
LENOVO 25GB- primary, drivers, installation files
WINRE_DRV 1000MB - recovery
LENOVO_PART 19,46GB (aka PBR_DRV) - recovery, image of Windows
LRS_ESP 1000MB- oem, lenovo OKR

reet uz funguje