Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapnout hlášení „Málo místa na disku“?

Zdar všem. OS Win XPpro SP2.

Před nějakým časem jsem potřeboval využít místo na disku na doraz a tuhle hlášku
(na disku X dochází volné místo) jsem nějak vypnul. Teď si za žádnou cenu nedokážu vzpomenout, čím jsem to vypnul a čím to tedy zase zapnu. Vím jistě, že jsem nehýbal s registry.
Při vyhledávání jsem našel pouze návody viz
cs

na vypnutí pomocí vytvoření položky v klíči registru, ale já potřebuji opak, totiž zapnout to hlášení. Přičemž položku, kterou se to vypíná, tam ani nemám, takže to vypnutí muselo nastat jinak. Žádný externí program na úpravu nastavení Windows nepoužívám.

Už jsem prolezl Nástroje pro správu i nastavení systému a nikde nic. Kdyby někdo věděl, jak hlášení (bublina v systrayi + zvuk vytaženého špuntu) zase zapnout, získal by mojí nehynoucí vděčnost.

udelej jak je to na ms strankach
vlitni do registru
start
spustit
regedit

Poznámka: Zobrazování hlášení je možné vypnout vytvořením následujícího klíče v registrech. (Není doporučeno méně zkušeným uživatelům).
HKCU\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer NoLowDiskSpaceChecks REG_DWORD 1
Nastavení se projeví po odhlášení a následném přihlášení do systému

a hodnotu nastav na 0 (nula-cili vypnuto)

i kdyz jsi nesahal do registru urco to udelal nejaky tweakovaci program - to bych neresil a prenastavil
---
edit// obecne pokud je v registrech neco a ma to hodnotu 0,1,2 tak zeptat se plnym jmenem Explorer NoLowDiskSpaceChecks (pruzkumnik-nesleduj malo mista na disku)
a kde
0- znamena vypnuto (cili obracene sleduj)
1-zapnuto (zapnuto nesledovani)
2-jina akce

Asi jsem natvrdlej.
Žádný tweakovací program jsem nikdy nepoužíval.
Položku, ve které by se nastavovala hodnota, tam teď nemám. Musel bych ji nejdřív vytvořit, ale to se dělá, jen když chceš hlášku vypnout. Připadá mi nelogické vytvářet jí, abych jí pak zakázal. Já hlášku chci zapnout, ale k jejímu vypnutí evidentně nebylo třeba tvořit zmíněnou položku v registru. Musel jsem to nějak naklikat.

Návod na Živě jsem viděl, je to totéž jako na webu MS.
Prohledal jsem celý registr na položku NoLowDiskSpaceChecks. Neexistuje. Tvořit jí zatím nechci, dokud nepřijdu na to, čím se to nakliká. Na 100% jsem něco někde zatrhl nebo odznačil, ale příslušné neurony mi už zřejmě zdechly.

Tak už jsem vyzkoušel i vytvoření vypínací položky v registru s hodnotou "0", ale ani tak to nejde. Po restartu jsem přidal na oddíl nějaký balast, aby zbylo 20 MB volných a nic, ticho po pěšině.

Na druhém PC v klíči HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\Explorer (ani nikde jinde) tahle položka vůbec není a hláška chodí. Aktivoval jsem hlášku naplněním disku a pátral, jestli se nespouští nějaký proces. V Process Exploreru nic zvláštního nepřibylo. Jen cleanmgr.exe až po klepnutí do bubliny. I zadal jsem cleanmgr.exe do Nápovědy a vyhodila heslo Eventtriggers. Co jsem pochopil, dala by se nějaká aktivační událost vytvořit a napasovat cleanmgr.exe na zaplnění disku. Tady ale moje imaginace končí a je třeba zahájit přivolávání. [gong]Shlédni, ó vědoucí, a vyveď...[/gong]

Tohle je na mém PC doma, tady jsem jen já - administrátor.

Už bych i zkusil Tweak UI, ale nechce se mi přidávat další balast do systému. Asi by se to vyřešilo, ale zase bych musel kontrolovat úplně všecko znova, aby mi tam Tweak UI nenamastil svoje defaulty, a tahle hláška není pro mě životně důležitá, spíš mě deptá, že se to nedá normálně někde zapnout. Místo musím hlídat tak jako tak.
Jo, kdyby se dalo blížící se zaplnění disku svázat s nějakým volitelným zvukovým signálem, bylo by vyřešeno.

Rád tomu věřím a snad bych ho i použil, jenže teď je pro mě důležitější zvědět, jak jsem to oznamování vlastně vypnul, když se to neprojevilo v registru. Je klidně možné, když Tweak UI jen nastavuje registry, že by mi nepomohl a jen by mi zkomplikoval hledání, protože by zase nastavil něco nějak jinak. Třeba je chyba jinde, bohužel si naprosto nedokážu vybavit, co jsem vlastně tehdy udělal. Dělal jsem to ve spěchu a pak jsem na to na dlouho zapomněl. Děravá palice je peklo.
Zvláštní je, že ani po vytvoření té položky v registru a zadání opačné hodnoty se funkce nezapnula. Přitom v návodech na netu je uváděno, že se změnou hodnoty hláška dá "disable or enable".
Podstatné by bylo zjistit, který je ještě další způsob, jak hlášku vypnout, když všude píšou jen ten přes registry. To jsem určitě nedělal.

Nakonec pro jistotu uvedu, že nemám nakopnuté widle, žádnou veselou příhodu jsem neprodělal a všechno jinak maká správně. Asi se na to vykašlu, už jsem se tomu věnoval nezdravě dlouho.