Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Satelit vs 16mb internet

Zdravím. Potýkám se s problémem s internetem. Babča má již několik let satelitní TV (bílý talíř). No a poslední dobou jsem se potýkal s tím, že mi nešlape internet, jak by měl. Pořád jsem pátral proč a jak, než jsem se šel kouknout k bábině, jestli nemá nějaký problém s wifinou. Ke vší překvapenosti jsem tam našel další kabel co vede do jakési tajné krabičky která vede do televize. Ano je to satelit přes internet a nevím jestli to vůbec ona sama věděla nebo mi to jen nechtěla říci. Ostatně k mému dotazu. Nevíte jak rychlý internet je třeba k tomu, aby mi nelítal ping někde na 130 a nestahoval bych 0,98mbit/s ? Dělá to je občal, ale nasvědčuje tomu ten satelit. Kolik to tak může "žrát" toho internetu, neví prosím někdo ? Děkuji

Ten tvoj popis je chaoticky, takze nebudem polemizovat o tom, ci babca ma, ci nema internet cez satelit.
Vseobecne internet cez satelity je nudzove riesenie v miestach, kde to inak nie je mozne. Rychlosti uz nad 1Mb, ide vacsinou o datovo obmedzene programy, takze sa nehodia na 24h stahovanie videi z YT a na ping pod 100ms mozes zabudnut...satelity su vo velkych vyskach kym to doleti tam, potom zase na zem, potom nejaka optika niekam + zase hore na satelit a zase k tebe dole prejde nejakych ten cas.
Bezne odozvy satelitnych netov su radovo v stovkach ms, takze na hranie online hier to nikdy nebude.

Rychlost připojení a odezva jsou dva parametry připojení, které v podstatě na sobě nezáleží - takže můžeš mít jak superrychlý internet s dlouhou odezvou, tak pomalý internet s krátkou odezvou. Odezva záleží především na infrastruktuře poskytovatele internetu (pokud pominu stav cíle a cesty k němu).

Tvoje vyjadrovanie je laicky nezmyselne, skusim to pochopit.
"wifina" je v skutocnosti router.
"satelitni TV" volas co? Je tam niekde na stole vedla TV nejaky satelitny prijmac na ktorom si prepinas kanaly a do ktoreho ide koaxial zo strechy? Ak neni, tak mas nejaku kablovku, a ne ziaden satelit.
"satelit pres internet" je nezmysel. Ked tak kablovka (IPTV)

Od koho ma ten internet? Jaky to je internet?

Ked to blbne tak predsa tan tajomny kabel mozes skusit odpojit, ci to bude lepsie.
Ping a rychlost zavisi od technologie spoja, ak to je nejaky wifi spoj, tak trebars je zaruseny kanal (kanal sa da pripadne zmenit v routri)