Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chladenie skrine

Zdravím vás,
mal by som pre vás menšiu úlohu ktorá bude spojená aj s radou pre mňa.
Podľa názvu ide o chladenie a air flow v skrini: https://www.alza.sk/cooler-master-n400-d4356977.ht m?catid=18849063#popis

Úloha číslo 1: Môžte regulovať otáčky len jedného vetráku. (keďže ostatné budú pripojené priamo ku zdroji :-D )
Úloha číslo 2: PC mám postavené tak že je chrbtom cca 30cm pri druhom PC ktoré je tiež chrbtom takže sa nám tam pekne hromadí teplý vzduch.
Takže podla mňa nieje dobrý nápad tam mať intake.

Neviem či je potrebné pripisovať komponenty ale najviac miesta mi zaberá v skrini MSI GTX 950 ktorá nieje zrovna najmenšia.
Na CPU mám taký ten obyčajný chladič od Intelu. A mám len jeden HDD

Mám to zapojiť tak že dám dva horné a predné vetráky intake a zadný out, pričom by som mal zdroj položený s vetrákom hore?
Bude tam vôbec potreba regulovať otáčky na jednom z tých fanov? :-D
Budem vďačný za každú odpoveď!

Nepotrebujes ho pocut. Ked ti vadi ticho tak si zapni vysavac.

Mozes nechat tie vpredu ak chces, ale proste nepotrebujes X ventilatorov, nema to vyznam. Prud vzduchu tam bude aj s jednym ventilatorom. Mozes si kupit aj viac pomalobeznych napr. 600-800otackovych, to by som este pochopil ze jeden pomalobezny fuka slabo tak si cich tam dam 3, jeden dozadu a dva hore.
Hore a vzadu sa vyfukuje. Vpredu a dole sa nasava. Ma to dovod.