Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úprava zdroja

Zdravím,
mám tento zdroj: https://www.alza.sk/enermax-naxn-enp500agt-500w-d3 44585.htm?catid=18849164#recenze
Keď zapnem PC tak ide všetko krásne tichúčko normálne by ste počuli ihlu padnúť na zem, ale keď si pustím nejakú hru (Witcher 3 napríklad)
tak po chvíli ako sa môj biedny HW zahreje a ide na 100% ak nie na viac, začne byť tento zdroj dosť hlučný. Je to normálne? má zrazu hučať ako práčka?
Dokonca to neni hluk plynulí, ale asi 10 sekúnd hučí potom na 2 sekundy stíchne a potom hučí znova. Dá sa namiesto toho vetráku čo tam je pripojiť iný
dať ho do SYS_FAN a ubrať mu an otáčkach? Budem rád za každú radu.

Ked to vrci tak je mozno vadne lozisko alebo podobne, reklamovat apod. Mal si si kupit enermax Pro, ten ma fuzzy riadenie otacok a tiche, teda mal pred X rokmi uz to nesledujem, mam pasiv PC.

P.S. vetrak sa menit samozrejme da, ale je to nebezpecne za prve moze ta to zabit je to vovnutri zdroja kludne nabite aj hodinu po odpojeni z elektriky na 400V, za druhe ten vetrak tam neni zi srandy, ak sa prehreje zdroj tak moze odpalit cele PC.
Pridanim dalsieho vetraku dozadu bedne by sa to mozno dalo zlepsit. Ale nema to vrcat to by bola zavada loziska.

On nevrčí on hučí lebo ide na plné otáčky. A neviem či teraz napíšem blbosť, ale nedalo by sa nejako sabotovať ten zdroj bez toho aby odpálil zvyšok PC a mohol by som ho reklamovať
a vybrať si iný? :-D To je len taký menší nápad ktorý neviem či je zrovna najrozumnejší.