Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řízení otáček ventilatoru u zdroje

Ahoj,
Mám celkem dobrý zdroj Enermax NAXN ENP500AGT 500W. Běží dobře, jenže mám dojem, že ventilátor běží na maximální otáčky. Je znatelně slyšet i z pěti metrů. Napadlo mě, že jsem zřejmě nezapojil nějaký konektor k desce pro řízení otáček. Bohužel se ve zdrojích tolik nevyznám a tak nevím, který by to mohl být a kam bych ho měl zapojit.

Díky za pomoc.

Nikam? A jak by ty otáčky potom asi řídil? Pokud sis to dobře četl je tam napsáno "inteligentní řízení otáček". Já jsem ale ani jednou neviděl menší nebo vyšší točky točí se pořád stejně= nefunguje regulace.

Výrobce:

Je vybaven jedním velmi tichým 120 mm ventilátorem s inteligentním řízením otáček, který zaručuje dostatečný chladicí výkon a tichý provoz.

= finguje to automaticky a pokud ne, tak reklamace

Zkusit:
Pokud je zdroj v horní pozici, tak zlepšit proudění luftu v krabici =
zadní odsávací ventilátor pod zdrojem/předozadní proudění.

(pokud je zdroj dole, tak má nasávat zespodu studený luft)