Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co mám špatně v dodazu do mysql?

Stále se mi zobrazuje výsledek 0, přitom tam 2 řádky z 10 s netopýrem jsou. Co mám špatně?

$dobre = mysql_query("SELECT * FROM test_iq WHERE jjj='netopyr'");
echo "Z toho správně pouze: " . mysql_num_rows($dobre) . "x\n";
while ($rad = mysql_fetch_assoc($dobre)) {
    // zpracování tabulky
}
mysql_free_result($dobre);
<?php
//ini_set("display_errors", 1);
//error_reporting (E_ALL);
include "pripojeni.php";

$result = mysql_query("SELECT * FROM test_iq");
echo "Test vyplněn: " . mysql_num_rows($result) . "x\n";
while ($row = mysql_fetch_assoc($result)) {
    // zpracování tabulky
}
mysql_free_result($result);

echo "<br><br>";

$dobre = mysql_query("SELECT * FROM test_iq WHERE jjj like 'netopýr'") or die(mysql_error());
echo "Z toho správně pouze: " . mysql_num_rows($dobre) . "x\n";

Podotýkám, že knihovna mysql je "deprecated" a v PHP 7 už není.
Používej mysqli nebo PDO.
Přechod od mysql na mysqli není těžký, ačkoli rozdíly najdeme. Např. místo

mysql_query($dotaz)

musíš psát

mysqli_query($spojeni_mysqli,$dotaz)

kde

$spojeni_mysqli=mysqli_connect(...)

Je možné také nadefinovat třídu mysqli a pracovat s ní.