Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s Wi-fi

Ahoj. Kamarád má doma router TP-LINK tl-wr841nd, problém ja v tom že přes wi-fi se jakymkoliv mobilnim telefonem nebo tabletem připoji bez problému, interntet běži jak ma, ale jaky koliv notebook ktery se připoji přes wi-fi tak internet běži strašně pomalu cca okolo download 2mb\s ,pink je cca stejny jako na mobilech a upload je taky v pořádku. Když se jakykoli notebook připoji k routeru kabelem tak internet béži jak ma. V okoli neni žadny jiny wi-fi signal ktery by mohl rušit.
Předem děkuji. Laďa

Je na tych notebookoch nejaky antivir alebo vir? Tak taketo veci odinstaluj. Skus nabootovat live linux (napr. ubuntu.cz)
A pozri si v centre sieti u pripojenie klik na modry text vpravo a tam mas status ze kolko Mbit/s je aktualne wifi spoj (norma).
A pozri si nastavenia routra ze nie je nejake QoS aktivne apod.

Notebooky nejsou zavirovane, na mym notebooku mam antivir avg win 7 a u mě doma pres wifi nemam problem a jinde taky ne, jen u kamoše. skouseli jsme i notebook co ma kamoš od Aplu a situace stejna. Kamarad ktery ma ten router doma ma notebook asus a win 7 antivir avg a dělali jsme čistou instalaci win 7 a situace stejna když se pripoji přes wifi u mě doma tak inernet běha svižně a namerena rychlos 8\2 15ms což je rychlost meho připojeni.

Tak ma nieco nastavene v jeho routri.
Ta rychlost v tych vlastnostiach pripojenia ukazuje teda kolko? 56Mbit? Ak ano tak je problem v jeho routri. Alebo v tych antiviroch. Alebo nemerate stejnu vec v stejnom case (neni to jedno). Provider ma agregaciu a o 7 vecer (vsetci susedia tahaju cosi) bude rychlost ina jak o 7 rano.

Router byl resetovan na routeru se pouze nastavilo jmeno sitě a heslo. s tim linuxem to nevyskoušim až jedině v pruběhu přištiho tydne. ale když jsem skoušel programek na skenovani wifi siti jestli ho někdo neruši tak rychlos pripojeni to tušim akazovalo neco okolo 120mb ale njsem si jistej.

V okoli moze byt tolko (nielen) wifi signalov, ze by sa ti mohla aj hlava zatocit. Tym programom, ktorym si zistoval tie signaly si najdi svoj, alebo kamaratov vysielajuci pocitac (nie router). Uistujem, ta, ze ich nenajdes ani neuvidis. To znamena, ze rusenia moze byt viac nez si myslis.