Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sestava - kde je chyba??

Ahoj, sestavil jsem si počítač z produktů, které vám vypíši níže - základní deska stále hlasí kód 53 - problém s načítáním paměti / špatný typ paměty.
Základní deska - https://www.asus.com/cz/Motherboards/RAMPAGE_V_EXT REME/
procesor - Intel i.7 2011 v.3 6850k
RAM 1 - ADATA DDR4 ADATA XPG Z1 8GB (2x4GB) - https://www.czc.cz/adata-xpg-z1-8gb-2x4gb-ddr4-213 3-cervena/158036/produkt?gclid=Cj0KEQiAxeTFBRCGmIq _7rGt_r8BEiQANdPqUumYOgm36jL9QPdmJqf2YtP_Zuq_76ANP 9xYKYvz3ssaAmgp8P8HAQ&dclid=CPnu-caeu9ICFZaYdwodfe INlA

Pokud by byli nutné další komponenty dopíšu.

Poradíte prosím kde by mohla být chyba???

Zkontrolovat usazení procesoru = ohnuté, zlomené piny.

Kontrola zapojení desky, napájení CPU 8pin/4+4, zapojení ventilátoru chladiče CPU_Fan

Paměti vložit/pořadí do slotů dle manuálu desky, zkusit jen jeden/druhý modul samostatně.
(navíc procesor má čtyř kanál řadič, takže paměť moduly 4x4GB, 4x8GB ... a výrobce modulů taky nic moc + zbytečný vysoký chladič k ničemu = možný problém s chladičem procesoru)