Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak Kompletně vymazat HDD i se starým windowsem 7?

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně Kompletního vymazání 1TB HDD, jde o to že jsem na něm měl starý windows 7 a přeinstaloval jsem ho na jiný 500GB hdd disk takže nový windows mám na 500GB hdd a starý je na tom 1TB, a jde mi o to že jsem ten 1TB vymazal všechny soubory a pak tam byla nějaká složka typu: 2aaaa879sf520 atd.. a ta nešla vymazat tak jsem ten disk zformátoval, ale před zformátováním tam bylo 936GB volného místa když bylo vše smazáno a po zformátování tam je 931GB, kam zmizelo těch 5GB po zformátování ? zdá se mi jako kdybych tam měl pořád ten starý windows i po zformátování.. jak ten disk mám kompletně odstranit i stím starým windowsem, kdyz tam nic nevidím a zmizlo mi 5GB z celkové kapacity HDD? dá se těch 5GB nějak vrátit? potřebuji ten disk dát do továrního nastavení, prostě vše KOMPLETNĚ ODSTRANIT... hlavně ten starý windows, který mi asi sežral těch 5GB.. není na to nějaký program? který HDD dá do toho továrního nastavení?.. Děkuji za každou radu..

Ještě dodám že chci smazat i ten 500GB na kterým je ten přeinstalovaný "nový" windows, Koupil jsem si windows 10 a chci na něho přejít a tak se potřebuji zbavit obou windowsů jak toho "nového" na 500GB tak toho starého na 1TB.. Všechny data jsem si zazálohoval a tak mi nebude vadit (spíše naopak) když všechna data z obou disků budou smazány.. Chci mít čistý windows 10 bez předešlých zbytečností na HDD.. jen dodám že disky jsou úplně v pořádku, a nemají žádné chyby ani vadné sektory.. Děkuji

Při instalaci Win 10 ti windows dá nabídku oba disky smazat(odstraníš oddíly).Tím smažeš všechny data.Označíš disk,na který chceš dát Win 10-začne instalace.Nebo můžeš vyčistit disk přes příkazový řádek:
Vyčištění disku při instalaci Windows
Podrž Shift+klepni na F10 nebo raději při instalaci dej opravit s příkazovým řádkem.
Pak do příkazového řádku zadej:
1)Diskpart a dej Enter
2)List Disk-Enter
3)Uvidíš disky nebo flešku-rozeznej dle velikosti(Nebo odpoj při instalaci ostatní disky)
4)Select disk 0(nula)-napíšeš číslo disku,na který chceš inst. Windows)
5)Clean-Enter
6)Exit
7)Exit

Tak jsem konečně nainstaloval nový windows 10 a obě HDD znova zformátoval a provedl instalaci toho win 10.. ale teď mám jiný problém.. Někdy se stává (dost často) když kliknu na ikonu windows jak má vyjet to menu s aplikacema atd.. tak se stává často že když kliknu na to okno tak to zamrzne a musím počkat takových 30 - 1 minutu než se to rozeběhne a otevře se mi to menu s těmi aplikacemi a to stejný je někdy i u lupy hned vedle toho okna windows a i s internetem microsoft edge (Google chrome jede v pohodě a nezamrzává) Obě HDD ve stavu Dobré. v pořádku bez vadných sektorů .. Čím to může být? aktualizace už jsem všechny nainstaloval u windows update..

Dobrá zkusím to zítra nainstalovat ty ovladače k desce a mám použít zastaralé původní ovladače co jsou na CD k desce nebo přímo od výrobce novější? Základní deska: ASUS A88XM-PLUS.. Ono zamrzá to okénko windows v levo dole i ta lupa když na to kliknu, ale přitom můžu v pohode bez zamrzavani a sekani napr otevrit "tento pocitac" nebo spustit hudbu atd to jede v pohode jen ty ikonky dole od windowsu zamrzavaji.. Zkusim tedy zitra ty ovladace.. Děkuji za radu..

Tím myslím že pokaždé (už to není občas) teď je to pokaždé když kliknu na jakoukoliv ikonu systému windows tak ta ikona na 30 sekund zamrzne a až potom se rozjede.. to by rozhodně nemělo dělat.. Jsem už z toho zoufalý protože jsem za ten windows dal skoro 4 tisíce a jsou z toho potom takové problémy.. uvidím zítra se na to podívá kámoš který je od toho oboru tak se to snad nějak vyřeší.. Děkuji všem za rady..