Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spánený pc zdroj - oprava

Zdravím potřeboval bych poradit s pc zdrojem Seasonic s12ii-520W. Včera jsem přišel z práce a chtěl zapnou pc, ale bohužel se nerozjel. Usoudil ze to bude ve zdroji byl cítit spáleninou. Při otevření zdroje jsem nalezl prasklou pojistku tak jsem ji vyměnil ale při znovu připojeni znovu praskla a zdroj mi vyhodil pojistky v baráku. Po prasklé pojistce jsem nalezl očouzený varistor ale na něm jsem naměřil stále odpor samozřejmě ho taky vyměním ale nechce se mi věřit ze by to bylo jenom tím. Dále kondenzátory jsou v pohodě nejsou nafoukle ani jinak poškozené, diody jsou proměřené a všechny jsou taky dobré. Proto se vás chci zeptat jestli se vám to už někdy stalo a budu rád za každou informaci.

Asis dal hřebík místo pojistky, když to vyrazilo poj. v baráku. Možná i proto ten varistor. S tímto přístupem bys to asi neměl zkoušet dál, dej to někomu, kdo tomu rozumí. Na dálku nikdo diagnostiku neudělá.

Ano, už se nám to někdy stalo a od té doby víme, že spálená pojistka ve zdroji většinou znamená problém, který se rozhodně nevyřeší výměnou pojistky. Kup si nový zdroj, nebo najdi opraváře, který bude ochoten projít a proměřit všechny součástky - hlavně spínací tranzistory (usměrňovací diody to opravdu nebývají) - a opravit ho. Protože normální opravaři nepracují zadarmo, možná zjistíš, že se oprava nevyplatí...

Já ten zdroj měl asi už kolem 5 let, a kolikrát jel i týden v kuse takže se vlasně nedivím že odešel,ale spíš mě zaráží jak se to mohlo stát den předem fungoval normálně a den po té už ne. Myslím si, že to mohlo byt i krátkodobé přepětí. Budu kupovat ten samý zdroj a k tomu i prodlužku s přepěťovou ochranou. Snad se to už nebude opakovat.