Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájen ze sítě a nenabíjí se

Zdravím všechny.

Jedno podobný téma tady na poradně už jsem četl, ale tam je to celkem bez detailů, některé ostatní články na internetu jsou dost staré.

Mám Lenovo IdeaPad Z500, Windows 10, a problém s baterkou nastal včera. Když jsem se vrátil domu ze školy, zapomněl jsem strčit nabíječku
do zásuvky, baterka se vybila (měl jsem ji na 60% podle optimální životnosti baterie v Lenovo Energy Management) a noťas se vypnul. Pak jsem
tu nabíječku strčil do zásuvky, noťas se zapnul ale baterka se nenabíjela, a když odpojim nabíječku tak se okamžitě vypne. Na liště dole vpravo
indikátor baterky vypadá jak kdyby byla opravdu vybitá (obrázek zde) ale když to rozkliknu, tak mi to píše
100% plně nabitá (obrázek zde) Noťas bez napájení ze sítě jsem naposled používal asi 1-2 měsíce zpátky,
po zapojení nabíječky se vždy dobil do těch 60%/100% (podle režimu v energy management). S nabíječkou noťas funguje "alespoň zatím" bez problémů.

Viděl jsem rady jako třeba zkontrolovat baterku v BIOSu, vyndat a zandat baterku, taky jsem uvažoval použít nějaký ty nástroje z Lenovo softwaru
(třeba reset ukazatele baterie). Bohůžel nejsem zdaleka počítačový expert a radši se necham nejdřív poradit než to zvorám ještě víc.

Předem děkují za rady

Nemám vyndávací baterku.
Updatoval jsem nějakej ovladač, co mi nabídnul System Scan na webu Lenovo, stáhnul jsem i ten Battery Firmware, ale nejde mi rozject,
píše to "This system is not supported or is not configured for battery firmware update", na webu Lenovo píšou že ten firmware je jen
pro ThinkPady, já mám IdeaPad a k tomu žádné další verze jsem nenašel. Taky jsem zkoušel různé konfigurace v Lenovo Energy Management
a tam jsem zkusil Reset ukazatele baterie, což mělo tu baterku nabít na 100% a úplně vybít, ale beze změn... nechal jsem to probíhat
přes 10h asi a nic se nestalo, tá baterka po těch cca 10h byla furt na nule. Od toho pátku kdy nastal problem jsem ten noťas 3-4x
restartoval (i po instalaci těch ovladačů atd...) prostě je to nějaký mrtvý.
Ale i tak děkuju za rady, mít ten noťas v záruce tak du do servisu samozřejmě, ale nevim jestli se mi to vůbec vyplatí tahat do teď
do servisu a platit za výměnu baterky (jestli to vůbec je na výměnu baterky). To už radši zustanu u toho napájení ze sítě

Kazda baterka je vyberacia. Niektore ntb maju schvalne dierku s tlacitkom na reset EC, aby sa to nemuselo otvarat.
Ano vybitie baterky na nulu ju moze znicit. Skusil by som to par hodin nabijat vo vypnutom stave. Najprv vypnut, potom strcit nabijacku. Ale najprv by som resetol EC/odpojil baterku na minutu.

zapomněl jsem strčit nabíječku do zásuvky, baterka se vybila

Jestli se vybila uplne, tak zdechla, to se u 4 roky stare baterie stane lehce.

Jinak uz tu byla zminena universalni rada, pokud to neni pripad zdechle baterie, vyndat z notasu baterii, pockat 20 minut a dat zpet. Pokud je baterie uzivatelsky nevyndavatelna nevymenitelna, tak se navstevuje servis nebo popelnice.