Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomůže grafická karta k snížení zátěže procesoru?

Ahoj,

mám tu jeden hodně starý počítač a je líto mě ho vyhodit, našel bych mu využití na prodejně. Na to, jaký je stařeček poslouží k plynulému prohlížení internetu, přehrávání videa apod. Což mě překvapilo, ovšem procesor dostává dle správce úloh dost zabrat.

Acer EM61SM/EM61PM
AMD Athlon 64 X2 4450e

Ano, vím je to šrot .., ale zajímalo by mě tedy, pokud bych tomu poskytl grafickou kartu (nyní se využívá intergrovaného grafického čipu).. ulehčil bych vytížení procesoru? Mám možnost "koupit" za flašku skoro nejetou GeForce GT430.

Děkuji za kloudnou odpověď. :-)

dvoujádrový cpu "e" se sníženou spotřebou a výkonem - do kanclu ok.
protože acer, tak je to postaveno na chcípáckém přímotopném shitsetu, ale k přehrávání videa by i ta integrovaná grafika mohla stačit.
má ten krám dost ramky?
samozřejmě grafika za tu tvou cenu ničemu neublíží + má digitální výstupy. když v biosu vypneš tu integrovanou, bude to jen dobře. a kdyby měla pasívní chlazení, téměř dokonalost sama.