Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový router

Dobrý deň

Hľadám nejaký router ktorý bude mať silný dosah,mám dosť hrubé steny na dome tak väčšinou cez 2 steny nemám žiaden signál,teraz mám TL-WR941ND ten má celkom dobrý dosah ale často vypadáva,začal sa kaziť už má vyše 5 rokov,preto ten router chcem nahradiť nejakým switch-om,neviem aký presne switch by bol na moje pripojenie dobrý,ak by sa dalo tak všetko by som potreboval cez obchod datacomp.sk

Môj balíček- VLSD XL- 8 MB-sťahovanie

Když nechceš rýpat tak nerýpej. Myslím, že z celkového znění mého příspěvku je jasné, jak jsem to myslel.
Ale abys měl klid, tak se opravím..."jen router ti nestačí..."
Už je to správně?
EDIT: aby to bylo dokonalé a úplné, je zde možnost "degradovat" starší router na AP-čko.

Absolutne nechapem Tvoju reakciu. Clovek je tvor omylny, stane sa to aj mne a ked ma niekto opravi, tak mu podakujem. Malo by to byt samozrejme.

Na prvotnej stranke dotazu je: "Odporúčame pred napísaním novej otázky vyskúšať najprv vyhľadávanie"
Je to princip poradne, takze som chcel buducich uzivatelov upozornit, ze vyrok

"Jeden router ti nestačí!" v jednej domacej sieti, je nepravdivy.

Ked som Ti slapol na kurie oko, daj si ho pofukat.
A kedze poznam reakcie (a masirovanie Tvojho ega), tak som slusne napisal "Nechcem rypat",
ale asi nemas na to aby si to pochopil.

Obecně silnější asi nekoupíš. Existuje evropská norma která určuje maximální povolený výkon. Pokud píšeš že ten současný je sílou signálu OK tak by každý nový měl být +- stejně silný. ovšem když si tady najdeš heslo "Mikrotik" tak mnozí popisují že s ním mají silnější signál v bytě než s předchozími co měli doteď. Asi vyladěnější antény. Ale na rady ohledně Mikrotiků jsou tady jiní.

Tak idem postupne:

1. ked mas pripojenie VLSD (asi preklep VDSL) a router TL-WR941ND, tak asi mas este jednu krabicku - modem.
(skus vyradit router WR941ND a pripojit sa priamo na modem), vylucis co sposobuje vypadavanie.

2. "TL-WR941ND ... často vypadáva... už má vyše 5 rokov" Nepises, ci vypadava aj kablove pripojenie, alebo WIFI? Vecsinou po rokoch blbne zdroj a nie samotny TP-Link. Cinan uzavrel zdroj s prevadzkou 24/7 do krabice bez akehokolvek vetracieho otvoru, kde sa smazia kondenzatory a odchadzaju - skus len novy zdroj.

3. "Hľadám nejaký router ktorý bude mať silný dosah,mám dosť hrubé steny..." Router nema na sirenie Wifi signalu dosah, za to je zodpovedne AP-cko (access point). Ano, moze byt router a AP v jednej krabicke, ale potom sa hovory o Wifi routre.
Tu Ta musim sklamat, pretoze vsetky AP-cka dnes idu na maximalnu pripusnu hodnotu, stanovenou vyhlaskou STU.
Nedostatocne pokrytie vecsieho bytu sa riesi pridanim dalsieho AP-cka da trinastej komnaty a nie vyhulakanim vykonu stavajuceho.
Niekedy staci umiestnit zodpovedne stavajuci Wifirouter (do stredu predpokladaneho pokrytia a zhruba 2m nad podlahu). Teda nie niekde na chodbe, nie na za nabytok, nie za PC, ktore to rusi.

3. "preto ten router chcem nahradiť nejakým switch-om"
Uvedom si princip zariadenie "router" a "switch".
Router Ti umoznuje vytvorit vlastnu domacu siet, to znamena ze na jedno pripojenie (IP) od providera mozes pripajat viacere zariadenia sucasne (mobily, tablety, PC)

Switch Ti pomoze len v dvoch pripadoch.
1. Ked mas od providera zakupene dve (a viac) IP-adries, ale to by si vedel, to sa dost mastne plati.
(a prenos dat medzi dvoma pocitacmi, hoci v jednej miestnosti bude prebiehat cez Internet (providera)
2. ked Tvoj prisne tajny modem umoznuje funkciu NAT. (opis typ na spodnej strane, ale videl som aj take riesenia, ze modem bol mimo bytu).

Môj balíček- VLSD XL
netname: ST-DYNXDSL-NET

máš v síti nejdřív dsl modem (dnes častěji router) a za ním další vlastní router tplink wr941?
píšeš že silné zdi, to je pro pokrytí baráku dost podstatné. nechceš připojit hrubý náčrtek v malování nebo aspoň ascii-art?
a připsat jaký "modem" máš doma, kde co je a kde potřebuješ signál.

aha, viz jufo o pár hodin dřív.

modem je stále neznámý, není jasné jestli taky vysílá wifi a proč to vlastně tajíš.
jestli žiješ v představě, že jedním zázračným routerem pokryješ celé patro přes silnější zdi a ještě venek, tak to není pravda.
ale nic se neděje, právě jsi objednal další wifi router* - to pude.
teda při vhodném rozmístění (náčrtek domu je stále tajný) a správném zapojení, ať na sebe všechny zařízení vidí.

*) jen 100mbit typ? ve dvoupatrovém domě nepočítáš s domácí nas ("cloud")?

Mam TL-WR741ND a na vzdialenost 20m cez tri hrube tehlove steny mi to fici na plnu rychlost 90 Mbps. Vyladit to tak aby to takto fungovalo bolo hodne tazke so skusanim roznych anten, rozneho nastavenia, roznej polohy a tak podobne.