Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení rychlosti Uploadu

Ahoj chtěl bych se zeptat mám problém s tím že když je víc zařízení připojeno přes wifi a já přes kabel tak muj iternet má podle speedtest.net rychlost 10mbps download a 1mbps upload ale když se připojím já pouze přes kabel aniž bych použil router tak mám 10/10 nedá se nějak v nastavení routeru nastavit abych měl já třeba 5mb upload a zbytek by se rozdelil? Díky

Router TP-WR741ND

QoS nastavenia su v nastaveniach routera. Leze sa do nich cez prehliadac http:// a IP brany.
Ale defaultne tam neni nastavene nic takze by to malo ist naplno. Skor by som sa zameriaval na to ze co presne kam presne pripajas a jak presne si to meral, a ci nahodou provider nieco neobmedzuje podla toho co tam je pripojene. Alebo moze byt router moc pomaly ale 10mbit up by mohol dat si myslim (netestoval som nikdy upload domacich routerov)

Aji třeba když kabel zapojím do modrého tak se přes wifi připojí jen jedno zařízení a zbytek má omezeno tak taky přes wifi má 10/10 ale jak mile to hodím do žluté zdířky aby se mohli připojit všichni tak zas 10/1

QoS ani nemám zapnuté takže tam nemůžu ani nic omezovat nebo tak ale někde čtu že TP Link má problem s firmwarem... Někdo psal na jejich forum že měl ze starým firmwarem 5-7 mbit down a 10-11 up a po novém firmwaru měl 48mbit v obouch smeřech

Tak skontrolovat aj vsetko ostatne. Aj nastavenia WAN strany.
Moze ti to obmedzovat aj provider v zavislosti na MAC alebo konfiguracii neviem co tam mas nastavene v routri a v PC. (zavolaj providerovi ze ci ano).
Preistotu by som vypol IPv6 na test v PC u protokolov, ci to nahodou nema nejaky vplyv. Potom znova zapni.
Firmware si mozes skusit updatnut ak je novsi na webe vyrobcu.

Ip adresy vadi ked nie su nastavene tak jak to chce tvoj provider, to si skontroluj niekde na zmluve s providerom.
Alebo su nastavene spravne a mas zaplateny len 1mbit a preto ti to provider obmedzuje pre tvoju IP, a na automatike (strcis priamo kabel provider nechape kto si) to neobmedzuje.
V pocitaci mas v centre sieti u adapteru - vlastnosti - protokoly - ipv4 vsetko na automaticky?

Nic za internet neplatím máme na střeše vysílač, jelikož bydlím na vesnici a bydlím na kopci jako nejvyžší bod části vesnice a znám se s tím providerem tak to máme na střeše s tím že to žere nějakou elektřínu tak nám řekl že jelikož to žere elektřinu tak za internet nemáme platit...

Mne to pisat nemusis mne je to jasne ze to tak je, ale mas sa opytat providera alebo toho kto tam tu staticku IP nastavil, ze preco ju tam nastavil. Nastavenie "automaticky" je dynamicka IP.
Evidentne ta provider obmedzuje ak tam je ta staticka, to ale musis riesit s providerom ze jak si to mas nastavit, ptz jemu tym pripadne znefunkcnujes siet.

Ked mas doma router, tak vsetky pripojenia na web (je jedno Wifi, alebo kabel) sa proste delia o konektivitu, ktoru Ti umoznuje provider.
Mam taky dojem, ze chces odstavit/spomalit, ludi v ramci svojej rodiny, len preto, ze hras nejaku nenazranu hru.
Zacni sa orientovat v tom, ze cely zivot je o komprosoch.