Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 2 HDD nevidí OS ale BIOS ano

Zdravím, po pře instalaci Windows 10 se mi stala nemilá věc.. 2 na kterém nemám OS 500GB HDD mi operační systém nevidí ale BIOS ho naopak vidí.. HDD je nové, týden staré, takže určitě bude v pořádku.. Když v Biosu mám tu sekci s BOOT option tak tam vidím oba dva jak ten na kterém mám OS tak ten 500GB ale když chci nastavit BOOT PRIORITY jako aby se 1 Bootoval HDD s OS a 2 ten 500GB a 3 DVD ROM, tak se tam prostě ten 500GB neukazuje ale jen ten s OS a DVD ROM.. ale v sekci BOOT tam jsou oba dva.. je to zapojené na AHCI a zkoušel jsem i IDE ale pořád stejné, ovladače mám všechny aktualizované.. Zdroj je také nový EVGA 650 GQ.. Prostě to 500GB HDD nemůžu dát do BOOT PRIORITY aby se spouštěl i s HDD na kterém je OS a s DVD ROM.. Za každou radu budu rád.. Děkuji

už to možná mám, jsem ve Správce počítače dal jsem uložistě, správa disků, a vidím tam že ted 2 500GB HDD není přiřazen a mám na výběr buď: vytvořit nový jednoduchý svazek nebo převést na dynamický disk nebo převést na disk typu GPT co mám zvolit??