Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASSEMBLER - nacitanie mena suboru a jeho otvorenie

Zdravim ... nacital som meno suboru a ked ho chcem otvorit (urcite taky mam v projekte) proste napise ze taky subor neexistuje. Mam pocit ze zle nacitavam nazov suboru preto ho to nenajde (znak naviac alebo daco take)

;NACITANIE MENA SUBORU
zadaj_sub:
call clrscr
nacitaj_sub:
vypis uvod_sub ;pomocny vypis
mov ah,0ah ;funkcia DOS na nacitanie retazca
mov dx,OFFSET subMeno ;do dx=zaciatok retazca
int 21h ;prerusenie
cmp subMeno[1],0 ;test ci je prazdny
jz prazdny_sub
xor bx,bx
mov bl,[subMeno+1] ;do bl=skutocnu velkost retazca
mov [subMeno+bx+2],'$' ;na koniec retazca pridaj '$'
jmp menu_vypis
prazdny_sub: ;ak bol zadany prazdny retazec tak skusi nacitat retazec znovu
call clrscr
vypis prazdny_ret
jmp nacitaj_sub

ajaj :/ to ma mrzi no snazim sa co mozem nenavidim assemblery :D vypisuje mi to chybu a vypise chyba_sub co je v tretom kode

DATA SEGMENT:

subMeno         DB  MAXLENGTH+1,0,MAXLENGTH+1 dup(?)    ;meno suboru

NACITANIE NAZVU SUBORU:

zadaj_sub:
        call clrscr
nacitaj_sub:
        vypis uvod_sub              ;pomocny vypis
        mov ah,0ah                  ;funkcia DOS na nacitanie retazca
        mov dx,OFFSET subMeno       ;do dx=zaciatok retazca
        int 21h                     ;prerusenie
        cmp subMeno[1],0            ;test ci je prazdny
        jz prazdny_sub
        xor bx,bx
        mov bl,[subMeno+1]          ;do bl=skutocnu velkost retazca
        mov [subMeno+bx+2],'

;na koniec retazca pridaj '[/code]
jmp menu_vypis
prazdny_sub: ;ak bol zadany prazdny retazec tak skusi nacitat retazec znovu
call clrscr
vypis prazdny_ret
jmp nacitaj_sub [/code]

OTVORENIE SUBORU:

vypis_sub:
    mov ah,3DH              ;sluzba BIOSu na otvorenie suboru
    xor al,al               ;open mode, 0 - read only atributa
    mov dx,offset subMeno   ;nastavenie subor, ktory sa bude otvrat
    int 21h
    jnc pokracuj            ;ak nenastala chyba pokracuj v citani
    call clrscr
    vypis chyba_sub
    jmp menu_vypis          ;ak nastala chyba skoc na menu

pokracuj:  ...

call clrscr
nacitaj_sub:
vypis uvod_sub ;pomocny vypis
mov ah,0ah ;funkcia DOS na nacitanie retazca
mov dx,OFFSET subMeno ;do dx=zaciatok retazca
int 21h ;prerusenie
cmp subMeno[1],0 ;test ci je prazdny
jz prazdny_sub
xor bx,bx
mov bl,[subMeno+1] ;do bl=skutocnu velkost retazca
mov [subMeno+bx+2], 0 ; lebo Open File chce ASCIIZ !

vypis_sub:
mov ah,3DH ;sluzba BIOSu na otvorenie suboru
xor al,al ;open mode, 0 - read only atributa
mov dx,offset subMeno +2 ;lebo string zacina az tam!
int 21h
jnc pokracuj ;ak nenastala chyba pokracuj v citani
call clrscr
vypis chyba_sub
jmp menu_vypis ;ak nastala chyba skoc na menu

inac neni to zle, len trochu nestrukturovane / nepekne (to "vypis" sa mi nepaci, makro pis velkym pismenami alebo co a so zatvorkami nech sa to nezlieva s instrukciami apod).

Ma tam byt 0, ziadne uvodzovky.

Skus si trebars napevno

buffer DB 'halo.txt',0

mov dx, buffer
a zavolaj to otvorenie suboru

potom sa stane co?
Program spustas z jakej zlozky a si vobec v DOSe a ne vo Windows? halo.txt je v ktorej zlozke?

P.S> dos programy by mali ist aj v 32bitovych win, int21 samozrejme emuluje Win.
P.S.2. DS register dufam nemenis nikde, ak ano tak ho musis nastavit nazad jak bol.

GUI to spusta z inej zlozky. Spust si cmd a vlez tam cez cd prikaz a spust si exe. potom ti to pojde.
Pracovna zlozka neni ta kde je exe ale moze byt ina v zavislosti na tom ze jak sa to spusta.
Napr. ak som v zlozke C:\
a napisem
test\program\neco.exe
tak spustim neco.exe ale pracovna zlozka je C:\ a subory sa hladaju v C:\
!!!

aha :/ to ma mohlo napadnut :( ale bohuzial ak to chcem cez CMD spustit vypise to:

This version of E:\...\zad1.exe is not compatible with the version of Windows you're running. Check your computer's system information and then contact the software publisher. Hmm neda sa na tom IDE nejako nastavit aby to bralo ten textak? :/

Neviem jak spusta ten gui DOS programy, to mas 64bitove windows a v nom turbo assembler ci co??? To ale tak nefunguje.
P.S. ale skus si za prve pozriet nastavenia projektu tam je pracovna zlozka pre spustanie debugovanie apod, a za druhe mozes si dat ten .txt subor do vyssiej zlozky o jedno apod to je zvycajne to spravne.