Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Sestava - hraní, stříhání do 70k

Zdravím, potřeboval bych radu někoho zkušeného ohledně pc sestav. Rozpočet mám 65-70 tisíc korun, a to už je maximální částka, takže přes 70 to nejde. Pc bude výhradně na profesionální stříhání a renderování videí, hraní nejnovějších her ve 4k rozlišení (spokojím se s nižšími detaily) a vytváření animací... sestava by měla obsahovat os, jinak vše včetně periferíí mám, předem díky za jakékoliv rady

Potrebujes to nutne?

Doporucil bych ti prijit za mesic a reupnout dotaz nahoru, pak uz budeme vedet. Duvod je ten, ze na tvou sestavu by se dost hodil RyZen 1800X, ale je v prodeji par dni a je pouze par desek, jeste to neni poradne odladene, za mesic by melo byt lip.

Dalsi dulezita vec, kterou nezminujes je, zda-li renderujes a strihas jen pres CPU nebo pouzivas OpenCL (GK AMD) nebo CUDA (GK NVidia).

Já nevím, není rozumnější pořídit do firmy hotový odladěný stroj?
Součástí té firemní práce jsou i ty hry? (nemusí to vypadat podivně, pokud se firma hrami zabývá - vývojáři, e-mag apod.)

Problémem může být, že hraní her a profi střih/rendering by chtělo trochu odlišný hardware. Někde možná budeš muset dělat kompromisy - ale to vlastně uvádíš, že u her.

Poradit nicméně nedokážu.

No firma mi dala příspěvek na sestavení stroje a na tom stroji budu také já pracovat - takže myslím že pokud ho firma složí sama tak by to bylo levnější nebo větší výkon za stejnou cenu než předsestavený - a ano, naše firma se hrami zabývá, nyní experimentujeme s 4k, proto potřebuju stroj, který utáhne ty hry ve 4k, detaily už nejsou tak podstatné.

Nevim cenovy rozdil, ale urcite bude 1080Ti lepsi, vzdyt je to v podstate vylepsenej Titan X.

Akorat je otazkou, jestli uz nebude lepsi pockat i na vydani VEGA karet od AMD a pak zhodnotit, zda se ta VEGA nahodou nevyplati vic nez 1080Ti.