Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Modrá smrt"

Zdravím.
Na mém stařičkém pc HP Compaq dc7100 Convertible Minitower,s Win XP, se oběvila modrá smrt se hláškou chyby:
REGISTRY_ERROR
-
Technické informace:
***Stop: 0x00000051 (0x00000003,0x00000001,0x00003000,0xE11F4030)

Pokoušel jsem Windows přeinstalovat, ale bezuzpěšně. Origo CD Windows XP mám, ale při pokusu o přeinstalaci se oběví tato hláška znova. Co stím? Dá se to ještě zachránit? Díky za rady. Paseka.

Tak jsem to dělal. Instalace se spustí, Win načte ovladače...pak se zeptá, co chci udělat...přeinstalovat..zmačkni ENTER... no a pak naskočí modro s touto hláškou...
Přeinstalovával sem to kdysi už mnohokrát a vždy s úspěchem..

Nevim jestli si rozumime. Instaluji Win. standartně. Aspoň si to myslím :-) Vložim cd restartuju pc a než naběhne system, mačkam F10. Naskočí tabulka jestli chci instalovat z Flop, hard disku, nebo cd. Zvolim cd. Pc začne instalovat novy Win. Dostanu se až ke kroku kde se mě ptá jestli to chci instalovat opravit, nebo jak je to tam psany. Zvolím entr na instalaci a...modra obrazovka. Už sem to dělal. Další krok je tušim vymazat odil s Wind. klavesa D a potvrzení L (aspon jestli si to dobře pamatuju). No a pak tuším nasleduje formát disku (pomalej nebo rychlej) a potom instalace Win.atd..
Jestli disk jde formátovat předem před touto instalací, to sem nezkoušel. Ono, ani mě pc do win. nepustí, když ho standartně zapnu.Načte se jen zakl. obrazovka a začnou nabíhat Win...a konec.
Asi to vzdávám. Koupil sem ho děckám asi před min.8 roky jako repas a asi už dosloužil...

Zmaz predtym disk, napr. zvol tam moznosti opravy a tam si spust prikaz diskaprt a v nom napis list disk, select disk cislo, clean, a skus to instalovat nanovo. Alebo na UBCD je killdisk, apod. a zmaz si disk s nim.

P.S. moze to byt aj HW problem (RAM apod) ako sa pise nizsie, sice to nepovazujem za moc pravdepodobne ale moze byt aj to.

Tipl bych si z 90% na HW na chybu - buď v RAM nebo na disku. Oboje se dá otestovat.
Paměť: Memtest86+ (stáhnout ISO -> vypálit na CD -> nabootovat -> nechat více průchodů (klidně přes celou noc), nesmí se objevit ani jedna chyba
Disk: buď pomocí CrystalDiskInfo zkontrolovat status S.M.A.R.T., nebo otestovat utilitou od výrobce hardisku (opět stáhnout ISO -> vypálit na CD -> nabootovat)

Tak pokud je to disk tak kupovat novej nebudu. RAM paměť by měla byt o.k. Kdysi dávno jsem ji rozšířil z 500 MB na 1GB (to ještě normálně asi rok jelo, nemělo to na nic vliv). Tak jsem teď experimentoval, že sem to dal zpátky na 500 a měnil i paměti mezi sebou, jestli nebude nějaká vadná. Je to starej kram, našel sem ho po letech a chtěl ho jen jako pc na internet a jednodušší věci. Nejspíš pude z domu. Dík.

To chapu, ale nechci investovat do novych věci za tisíc (harddisk, no i ta ramka něco stojí). Spíš mě zajímalo čím by to mohlo být. Utěšoval sem se že třeba něco dělam špatně, nebo stačí něco nastavit, třeba v Biosu :-) Dik za radu. Měl sem ještě jeden starej pc a ten mě třeba hned napsat, že nemuže najit harddisk. A to sem to přeinstaloval, žena k tomu sedla a za hodinu serfování na netu, černá obr... Sou to oba dva stary 8-10 let kramy. Pc mam, jen sem chtěl zkusit zprovoznit toho děděčka jen na internet apod. Ale dík za radu a za tvuj čas :-)

Psal jsem "může". To, jestli opravdu chcípla RAMka nebo disk, poznáš po otestování. Pokud ano, buď zainvestuješ nebo ten krám vyhodíš. Pokud ne, budeme pátrat dále.
Nikde netvrdím, že to nemůže být ničím jiným, ovšem ze zkušeností a z toho, co jsem vygooglil, je u téhle chyby nejčastější příčina HW závada. Takže nejprve je třeba tuhle nejpravděpodobnější příčinu potvrdit či vyloučit a dle toho se dále zařídit.