Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU chladič

Zdravím!
Takže, určite každý z vás skúšal čo jeho procesor zo seba dokáže dostať.
Ja mám postaršiu dosku a procesor:
MB GA-H55M-S2H
CPU Intel core i3 530 v základe 2.93Ghz

Tak keďže je to trocha staršie, rozhodol som sa to malinko pretaktovať, a vypálil som tomu na 3.8Ghz. Mám stiahnuty SW MSI kombustor kde je funkcia stress testu procesora. pri základnom takte (2.93Ghz) má procesor po 10 minútach 55-60 stupňov. Po OC má +- 90 stupnov. Niekde som sa dočítal že je stavaný na 105 stupňov takže to vyššie ťahať nebudem. Mám základný cooler od intelu ktorý bol k tomu procesoru.
No tu vzniká pár otázok pre vás.
1. Oplatí sa mi to mať pretaktované na tých 3.8Ghz keď je všetko vpohode stabilné? Alebo to až taký rozdiel nieje?
2. Dokáže To nejaký cooler do 40eur držať pri nižších teplotách? prípadne o kolko nižších podla vás.
3. Keď už budem mať ten nový cooler, mám to pretaktovať o kúsok vyššie? Alebo to je tiež jedno?
4. Aký chladič by ste mi prosím vás doporučili? Samozrejme by som ho dal potom neskôr na novší procesor a dosku ale momentálne na nové nemám peniaze. Socket to má 1156.

Celé toto pretaktovanie budem robiť aj naďalej samozrejme hlavne kvôli tomu že to je vcelku zábava :-D uvidím dokedy.
Samozrejme ďakujem za Odpovede :-)

To není moc vhodná deska na nějaký OC ze zvyšováním napětí u CPU.
(nemá chlazenou napájecí kaskádu)
Pokud to máš skutečně stabilní na 3.8GHz tak bude stačit -
SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 = dá se přidat druhy 120mm ventilátor.
(teplota se sníží o proti "box" krámu tak o 20°C a to by byla akorát doručená teplota Intelem = 72.6°C!

Poznámka:
Jak pro koho, ale rozhodně to je lepší zábava, jak poskakovat po městě a kopat či střílet lidi do hlavy......
Navíc naučíš se něco o HW, BIOSu, chlazení, testování ......
(jinak rozumné zrychlení o 25-30% nemá na životnost CPU zásadní význam, tady pokud splníš/dodržíš všechny OC náležitosti/zásady)