Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cieľ v Mozzile Firefoxu sa mi automaticky mení pomoc prosím.

Dobrý den mám taký problém mám na ploche odkaz z firefoxu (internetový prehľadávač) keď naň clicknem pravím a dám vlastnosti v kolonke "zástupce" je jeden riadok s názvom "Ciel" je tam "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" qtipr.com <----- toto qtipr.com keď je tam napísané tak ma to po zapnutí presmeruje na tu stránku (bez ohľadu na to čo mám nastavene ako domovu stranku či pri sputení) keď prehľadávač firefox zapnem zapne sa s touto otvorenou strankou a ano možem to z toho cieľa vymazať "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" qtipr.com --->> "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" ale ono sa to tam automaticky do cca 5 min same dopíše neviem čo to može robiť alebo čo to zapričiňuje ak niekdo vie ako tomu zabrániť či opraviť tak mi prosím poraďte. ĎAKUJEM (npatrik30@gmail.com)

Ďakujem za radu ale nepomohlo odkaz sa aj po zaškrtnuti atributi read only po 5min. prepísal (ano naškrtol som to a zostalo to zaškrtnuté 2x som to zkontroloval vypol zapol vypol zapol odkaz v cieli nebol) no po 5 min som to račej zkontroloval a bolo to tam znova (atributa read only bola odškrtnutá a cieľ bol zase zmenený)

Tieš ďakujem za radu zobral som systém cez 3 druhy antivirov a každý niečo našiel (a nie zrovna málo) a vyzerá to že to bol aj duvod prepsávani toho odkazu prešlo cca 15 min. a zatím nic napíšem ešte o hodinu nech je istota ... ešte raz ďakujem :-) (nemohlto to byť programom čo bežal na pozadí lebo som skusil všedko [v rámci možností] vypol a furt to robilo a nebolo to jedinné raz za hodinu sa mi z ničoho nič nainstaloval jeden z 10 roznych japonskych programov -_-) takže ešte do tretice ďakujem :-)

Tak bys aspoň mohl napsat, jaké antiviry jsi na to poštval? A odvirovával jsi v běžném režimu Windows nebo - jak je většinou třeba - v nouzáku?
Ono totiž většina dnešních nákaz nejsou viry, jedná se o spyware/adware apod., takže proti těmto nákazám je třeba odpovídající anti-soft. Doporučuji AdwCleaner (specializovaný na škodlivé doplňky v prohlížečích) a MBAM (abecný anti-malware). Samozřejmě oba spustit v nouzovém režimu Windows.

... nemohlto to byť programom čo bežal na pozadí lebo som skusil všedko [v rámci možností] vypol ...

Zřejmě jsi ještě neslyšel o procesech, které se dokáží skrývat - proto to odvšivení v nouzovém režimu.

Mate v počítači nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: www.malwarebytes.org. Všetko čo nájde odstráňte.

Áno spustil som všetky vami doporučované programy v núdzovom režime a nepomohlo skúšal ano odinštaloval som všetko neznáme či nepotrebné ale furt nepomohlo došiel som k úsudku že najjednoduchší sposob bude reinštalovať windows ak sa nemýlim malo by to odstrániť "všetko" ak nie opravte ma prosím a inak ďakujem všetkým vo vsnahe mi pomocť :-)

Ja som mal zálohy (automaticky každý týždeň) ale skúšal som Win 10 (nedoporučujem) a pri návrate back na Win 7 mi zmazalo zálohy a ďalšia mala byť cca o 4 dni :-/ viem mal som skontrolovať zálohy a vytvoriť novú ale nevedel som že ich to zmaže.