Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenacte se windows ani bios

Zdravim. Vcera pc sel, vse ok. Dnes jsem ho zapnul a problem viz predmet. Skonci to na obrazovce zakladni desky a kdyz chci do biosu, zastavi se to na entering setup. Pripojuji screeny.
Zena pry u nej luxovala, ale draty jsem skontroloval. Tim to stejne asi nebude. Zkusil jsem vypojit ssd disk s win a problem zustal. Nevim si rady, ani na netu jsem presne takovy problem nenasel.
Diky za pripadnou pomoc.

# Proved clean [CMOS] , dle mne by to melo postacit.
* Zda-li problém pretvrva, zkus vyzkouset zapojit jen 1X RAM + RESET CMOS az pak zapnout PC.

# A jak provedu Reset|Clean [CMOS] ?
• Reset CMOS, slouzi k obnoveni nastaveni tvého BIOSu, zkratka po REST bude mit puvodnu nastaveni a hodnoty.
*Reset se tyka jen BIOsu, Windows zustane ve stavu v jakém byl i predtim beze zmeny.

• Nejednoduzsi jsou 2 varianty :
1) CMOS se da provest pres PINs tzv [CMOS] JUMPER
[img=http://www.computer-hardware-explained.com/image-files/clearing-the-cmos.jpg]http://www.computer-hardware-explained.com/image-f iles/clearing-the-cmos.jpg[/img]

2) Vysunutim CMOS baterie :
*Pred vysunutim baterie [CMOS], musi byt PC odpojeno od EL proudu.
[img=http://comparatifantivirus.net/wp-content/uploads/2015/05/CMOS_Battery_thumb.jpg]http://comparatifantivirus.net/wp-content/uploads/ 2015/05/CMOS_Battery_thumb.jpg[/img]

# V tom pripade nerozumim, proc si chodis pro radu nekam, kdyz stejne delas neco jiného a popisujes neco co delas dle neceho, reset na zkladni desce je reset/restart, nic spolecneho s CMOS ..
* Bohuzel vic, nez ti poprat hezky den a hodne stesti nemohu.

# Vytahni tu CMOS baterku (alespon na 3-5 minut), PC vytahni z elektriky, pak tu baterii vrat, zapoj PC do El site a zkus to znova.
* V PC nech zapojenou jen JEDNU RAM /1x RAM, vse ostatni, jako HDD odpoj. Proc ? Protoze nevis, co je pricinou tvé anomalie, zuzenim elementu je vetsi pravdepodobnost ji najit.

zk
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display? docId=emr_na-c00374051

mám doma tuhle močku jedinou a mám tam bios 1.03 a budu muset aktualizovat na 1.06

historie biosu
http://h20565.www2.hp.com/hpsc/swd/public/detail?s wItemId=ir_73174_2#tab-history

lze podle toho zjisti jestli to ma ten dual bios? bojím se ze kdyz dotoho pujdu a s aktualizuji to, nezapnu to už a neznám varianty jak to vrátit zpět

# Ne nema 'DUAL-BIOS', zejme ho ani nepotrebujes, urcite ne na UPdate.
• Nejak nerozumim co je tvuj problém, jestli jde jen o 'UPdate' tvého dosavadniho BIOSu, stahni ten BIOS, prokopiruj ho do korenové slozky USB klice a pres port <USB 2.0> proved 'FLASH'.

no problém je že se bojím že kdyz to s aktualizuji na novejsi verzi uz to nespustím, ta zk je dělaná a ovládače jsou na ní ještě na xp, ja tam mam uz win 7 a někde na hp foru jsem četl že kdyz se dela update biosu ve win7 tak že to někomu už nešlo, proto ta obava..

Nejde mi jeden procesor kterej po update biosu na 1.61 půjde protoze podporuje novejsi pcu..jen nevím jak se ten bios aktualizuje..mam flesku..mam stahly ten nejnovejsi bios ale nevvim jak to dat do korenové slozky USB klice a pres port <USB 2.0> proved 'FLASH'. jak pise xoxochanel
asi to bude jednodusi
ale je jeste jeden zbusob nabutovat flesku zkopirovat tam ty soubory a pak v biosu spustit a update
ale pres tu korenovou sloku se mi to zdá jednodusi..co vy na to

• Korenova slozka je to co se ti ukaza jako prvni kdyz na ten USB klic kliknes :-)
• Sen soubor jen prokopiruj na ten USB klic.
*Jestli jsi stahl oubor .zip, tak ho nejdrive rozbal UNZipuj, jestli je s koncovkou .exe, tak jde o soubor, ktery musi byt spusten (instalovan) v prostredi Windows..
Na USB klic mas dat soubor s koncovkou .bin, restartuj PC, vejdi do BIOSu a najdi a spust polozku "Flash System ROM" => Enter => zvol soubor na tvém USB klici.

TiP ~ Pro tvuj PC, zda-jdi o te HP, jde pouzit i HPQFlas viz vice stranky vyrobce.

z tehle stranky sem stahl bios teda 1.61 ten uplne nahore
http://h20565.www2.hp.com/hpsc/swd/public/detail?s wItemId=ir_73174_2#tab-history
ale mrkni, je tam ze operacni systemy - Microsoft Windows 2000,Microsoft Windows XP Professional,Microsoft Windows XP Home Edition - mám win7, mohu to aktualizovat?
dále - stáhl jsem to a stáhlo se mi sp44223.exe - po kliknutí mi to uděla slozku v mistnim disku slozku swsetup/SP44223 a uvnitr jsou soubory tyto - QJkr
co dál ? :-)

neřeším, zjistil jsem že mi ten cpu koupenej uplně k ničemu a musím koupit nejakej novejsi coz pujde jedine po update biosu ktery podporujou ty novejsi cpu..
chci si zahrat tuhle hru stemahle hw narokama - http://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirem ents/fifa-14/11809
vše jsem měl az na ten cpu duo core
mám momentálne toto - procesor - 9Uzy
ram - kX2w
grafika - ZTCc - tuto grafiku jsem mel u znameho v jednom pc a slapalo to normálně - je to 1GB

místo na hdd mam a vše potřebne co hra chce taky, po zapnutí mi to háže tuto chybu
LYRx

tak uz fakt nevim co mám poridit aby to slo

tak jsem ten jeden soubor bin zkopiroval na flešku a v biosu mi to píše error file is missing or damaged - press any key to continue
vI2b - ten rom sig jsem tam dal, psalo to to samé, potom jsem ho smazal a porad to píše tu chybovou hlášku
jak to teda přes tu flasku udelat, je to 30gb fleška, naformátovana na fat32

myslíš tím usb klíč klasickou flešku? se mrkni hele - glop
tohle je ma zk a druhy odkaz je na to bios a ja stahl ten Verze:1.61 Rev. A (8 Jul 2009) - ted mam na zk ten Verze:1.03 A (10 Jun 2005)
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display? docId=emr_na-c00374051
http://h20565.www2.hp.com/hpsc/swd/public/detail?s wItemId=ir_73174_2#tab-history

klasicky jsem to ztoho winraru zkopiroval na flešku tzv. přetáhl jsem to tam a zkopíroval

neřeším, zjistil jsem že mi ten cpu koupenej uplně k ničemu a musím koupit nejakej novejsi coz pujde jedine po update biosu ktery podporujou ty novejsi cpu..
chci si zahrat tuhle hru stemahle hw narokama - http://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirem ents/fifa-14/11809
vše jsem měl az na ten cpu duo core
mám momentálne toto - procesor - 9Uzy
ram - kX2w
grafika - ZTCc - tuto grafiku jsem mel u znameho v jednom pc a slapalo to normálně - je to 1GB

místo na hdd mam a vše potřebne co hra chce taky, po zapnutí mi to háže tuto chybu
LYRx

tak uz fakt nevim co mám poridit aby to slo

# Zde ti ale [FLASH] biosu nepomuze absolutne k nicemu, kde jsi tu hru stahl ?
* Hlaska 'Program prestal fungovat' muze byt prakticky cokoliv, tedy az na verzi BIOSu.
TiP Zkus v té hre najit soubor typu Fifa14.exe (zkratka zavadeci|spusteci soubor), klikni na neho pravym tlacitkem mysi a v kompatibilite zakrizkuj spustit jako pro "Windows XP".

ten bios resim kvuli tomu aby mu sel jiny procesor, myslel jsem ze je to kvuli tomu procesoru ze to nejde
to co popisuje uz jsem zkousel, problemy s kompabilitou na xp atd, porad stejny, tu hru mam koupenou original
jinak ted sem si nainstaloval jednu hru na slabsi hw kterou normálně spustim, videa v ní jdou, ale po spusteni kdyz z ma ovladat panduláka tak mam černou obrazovku

Pisem predsa ze niektore gigabyte to mavali. Generalne to ale ziadna ina ako tie gigabytky nema, aby sa tu zas nepytal na nejaky dalsi dell alebo nejake dalsie COKOLVEK.
(a ano aj ja mam jednu gigabyte doma. Ale implementovali to uplne dementne, ze ked to potrebujes tak to nevies prepnut tak to je stejne k hovnu. Proste cinan. Hlavne ze to ma na krabici pomalovane 100x ze jake je to hura, pritom je to uplne nepouzitelne)