Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Driver error occurred - Nejde načíst PC

Ahoj, normálně jsem po práci zapl PC, všechno v pohodě, akorát jsem si po hodině všiml, že mi nejde zapnout hra. Disk D nenajel nejspíše (V tomto počítači byl Disk D, ale.nebylo zobrazeno kolik ma místa, nic) Windows a programy mám na disku C, hry na disku D. Restartoval jsem PC a poté mi vyjela po najetí PC zpráva: disk error occurred (restart ctrl+alt+delete). Zkoušel jsem kabely vypojit a zapojit, ale nic nnepomohlo. Jak bych měl pokračovat? Děkuji za vás čas.

Už jsem smířený s tim, že si budu muset koupit nový pevný disk. Ani se nedivím, disky byly celkem dost staré, jeden nebyl ani na SATA. Jen se chci zeptat, jestli je nějaká šance zachránit dokumenty na disku a na co si mam dat pozor při koupi nového, ať mi to šlape. Děkuji.

Díky za radu! Disky jsou zastaralé, tak už při jednom koupím nový. Napadá mě, že bych teda koupil jeden asi 1TB. Rozdělím ho na dva oddíly C a D, nebude to vadit? Pošlape vše jak má i kdyz budu mít 1 fyzicky disk? Děkuji. (Asi pevný disk-interní 3,5" HDD)

No tak pokud nechceš SSD disk,kup si ten SATA a určitě ho rozděl.Já ted kupoval na novou instalaci WD Blue 1 TB,ten je celkem doporučovaný.Jen pozor,atˇ má 7200 otáček,dělají se i 5400 ot.
Pak ho rozdělíš na 2 oddíly,na C: nainstaluješ systém,pak ovladače,aktualizaci Windows,internetový prohlížeč,poštovního klienta,pár užitečných programů a hned si uděláš zálohu systému třeba Norton Ghostem nebo Acronisem-na bootovacím CD je zadarmo.
http://www.servispckupka.cz/jak_zalohovat_systemov y_disk_bitova_kopie_operacniho_systemu_norton_ghos t_15_obnoveni_obrazu_disku.php
Když se něco stane se systémovým oddílem C:,za 10 minut to máš opravené včetně všeho nastavení,hesel apod.Pochopitelně k datu vytvoření té zálohy.Proto se data ukládají na disk D,kde se jich nová instalace nedotkne.
A ten starý PATA disk nevyhazuj,nahraj si na něj cenné zálohy,jako třeba fotky a pak ho odpoj a schovej do šuplíku.Při exnutí celého nového disku nebo zavirování či nevratném zakryptování dat se může hodit.

Nikto tu nebude hadat ze ci je vadny disk alebo nieco ine, ked chces nieco zachranovat tak najprv to snad diagnostikujes, nabootujes z niecoho ineho, a pozries sa na ten disk, ja ti na ten disk nevidim.
Hlaska znamena ze bootujes z niecoho co ma vadny bud prvy sektor, alebo kabel.

Ak to je pata tak si to asi narval na 40zilovy kabel, pouzi 80zil.

googleho vyhledávání obrázků by ti našlo příklady, ze kterých i ty na první pohled poznáš vadný disk - budou barevně, semafor znáš.
jestli to chceš číselně, časté kritické chyby disku bývají id 05, c5, c6 - a počet chyb v hexa ukazuje sloupec raw.
chyba crc bývá chyba datového nebo špatně zastrčeného napájecího kabelu.
pro blaho disku neuškodí si všimnout teploty, kolem 40° je ok, ale najdou se někdy nešikovné pozice ve skříni.

kdybych ti chtěl doporučit nepřehledný program, napíšu sem hd tune -> záložka health. ale nejsem blb.

Spíše nerozumím těm jednotkám. Co je to počet neopravitelných sektorů 100 současná, 100 nejhorší, 0 hraniční? 100%, 100 ks? Nebo teplota 157 současná, 125 nehorší, 0 hraniční. Čím vyšší teplota disku, těm lépe? Nebo nesmí být vyšší/nižší než 0? Nějak mi to nedává smysl ...

Zle je vtedy ked aktualna hodnota padne pod hranicnu. Cim nizsie cislo tym horsie.
Konkretne hodnoty a ich vyznam zavisia od konretnych parametrov a od vyrobcu.
Ak chces tak si to pozri aj v HD Tune, ten to mozno uz preratal na nejake normalnejsie hodnoty. Vseobecne ale to neni relevantne, ja osobne si pozeram hlavne pending sector count, prip. k tomu aj reallocated sector count. Nema zmysel sa v tom vrtat hlbsie, ak nemas problemy.

j: už mě přestaň srát:

počet chyb v hexa ukazuje sloupec raw

kde píšu něco o hraniční, nejhorší, a jiné zfetované výrazy? já jsem tyto meze nezavedl ani netvrdím, že je máš sledovat. když bez nich nemůžeš žít, napiš výrobci disku a mě s nimi neotravuj. nejsem tvůj učitel a ty mě neplatíš.
teplotu ti program ukazuje velkou číslicí. když ji nedokážeš pochopit, nakrm prase a na nic nesahej.

ostatním se omlouvám za opakované vytahování takové blbosti a dokola opakování něčeho, co je jen produktem narcistického ega a grafomanie.

Pokud něco nevíš, stačí napsat, že to nevíš a že se orientuješ jenom podle parametrů, kterým rozumíš a zbytek ignoruješ. Pokud máš nervy v čudu, tak si dej pauzu, odpočiň si a nenanpadej tady lidi, kteří komunikuji slušně a normálně. Další možností je rozčilující dotazy prostě ignorovat, je tady hromada dalších, kteří dokáží odpovědět slušně a relevantně.

PS: Již jsem to tady psal, není mi 15, abych se nechal někým okřikovat a urážet jenom proto, že v dané oblasti něčemu rozumí víc než já. Já také ostatní nenapadám a neokřikuji, byť často řeším mnohem debilnější dotazy, ale nikdy se nesnížím na urážení autora dotazu. :!: