Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak rozchodit poškožený hdd

Ahoj, Mám HDD asi 3 roky starý a najednou RIP, začalo to v něm skřípat, pískat, vrzat, a kdo ví co ještě...
Od té doby nejde nabootovat, ani ho bios nevidí. Tak bych chtěl věděl jestli se dá nějakým způsobem opravit,
a obnovit data,nebo ho vyhodit. Dík.

pokud je vnitřní ohodnocení záchrany dat dotatečně vysoké je pak motivací třeba podstoupit smlouvu s ďáblem :-)

servis záchrany přijde s pozitivním výsledkem na minimálně deset tisíc kč, do procesu servisu nenechávají nahlédnout, takže laik nemá šanci poznat závažnost problému při první diagnostice (ta je ještězdarma), kdy zákazníkovi řeknou, jestli do toho jít za tu jejich stanovenou cenu s určitým procentem pravděpodobnosti záchrany dat.....

a proto se vyplatí kupovat disky ve zvolené periodicitě času na průběžné zálohování nebo vytváření archívů a jeho x-tých záloh

Tak mi přišel nový disk a je to stejné, NB se stále spouští do biosu, ale disk a dvd-romku je vidí. Nejde spustit boot menu
abych nabootoval dvd... Ten starý disk jsem zkoušel v jiném NB i na PC, ale je to stejné, bios ho nevidí, takže je opravdu
v řiti na vyhození... Zkoušel jsem flash bios, změřil jsem cpu baterku, ta je OK,všechno funguje jak má.. Recovery console
nejde, bios jsem nastavil na default a nic, ani ubuntu nepomohlo. PC opravuju od roku
1989, začínal jsem na XT, ale tohle je pro mě novinka, to jsem nikdy neviděl... Všechno je poprvé.

Vyměnil jsem paměti ram a hned to naběhlo, ale test ukázal že ty původní jsou v pořádku... tak nevím, třeba se mýlil...
takže vím že ty paměti nejsou "zřejmě funkkční" ale test si myslí že jsou funkční... Tak to byl pěkný moribundus. Ty paměti
zítra skusím v jiném stroji a pak uvidím zda opravdu fungují i jinde.

Ne disk je opravdu k vyhození ze zvědavosti jsem se do něj podíval a měl poškozenou hlavu a to jsem měl rozebraných mraky disků
tak vím co mu je... prostě musel spadnout za chodu. Nikdo nic nepřizná (já nic, to samo :-D)co se tomu stalo a závada to odhalí.
ale ty paměti mě vzali myšlení.

U jednoho pc byla brutální závada (kompletní vypálení PC kterou způsobila tiskárna a starý typ rozdvojky, u které je na jedné
straně fáze vlevo, na druhé zase vpravo datový kabem se to zvrtlo, že se odpálil zdroj, deska, grafika, disk atd. ale tiskárna
přežila.