Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virus

Dobrý den.
Chtěl bych se prosím vás moc zeptat. Před nedávnem se mi opětovně začala instalovat aplikace/program winsnare. Co to prosím vás je ? Když zapnu správce úloh tak ten program je spuštěný pod procesy systému windows... Četl jsem že jde o vir.. Když chci přes správce tu aplikaci nebo co to je vypnout píše mi to: Pokud tento proces ukončíte, dojde k tomu, že systém windows bude nepoužitelný nebo vypnut, přičemž přijdete o všechna data. Co s tím ? Je to normální ? Na začátku se ještě při otevření nového okna prohlížeče otevřela nějaká stránka startpaging....
Děkuji moc za rady.

Jak presne sa prejavilo to "se mi opětovně začala instalovat aplikace/program winsnare" a co si predtym s PC robil? Samo od seba sa nic v pc nespusti, tak si to preber aby si to nabuduce uz neinstalil.

Uz si skusal adwcleaner, MBAM, eset online scanner, idealne v nudzovom rezime? Vir sa normalne odstranuje antivirmi, alebo obnovenim obrazu Win zo zalohy alebo recovery na vyrobny stav, ak mas.

V počítači mám eset antivirus. Absolutně nemám tušení odkud se sem vzal. Na počítači denně pracuji. Nic moc jsem v nedávné době neinstaloval. Prvně když jsem zjisti že je něco divně bylo když se mi změnila úvodní stránka po otevření prohlížeče. Poté se mi na ploše začal objevovat textový soubor s názvem debug, který se po zmazání a odstranění do koše asi po 10 minutách opět objevil. Poté program winsnare. Odinstaloval jsem jej a podle návodu z internetu změnil a smazal i ty internetové stránky. Jenže po jenom dni se opět nainstaloval. Opět jsem odinstaloval několikrát, momentálně je odinstalován, ale jak jsem psal ve správci úloh ta aplikace pořád běží. Po otevření podsložky té aplikace se mi ukáže nějaká ikona svchost. Stává se že mi vyskočí upozornění že v počítači není dostatek volného místa přitom tam je 890gb volného místa. Antivirus spouštím každý den a nic nenašel.
děkuji moc.

winsnare... ?

lépe nastavený správce úloh anebo raději ms process explorer ukáže, odkud ten soubor startuje, výrobce...

Když zapnu správce úloh tak ten program je spuštěný pod procesy systému windows

chybí screen bez lidově převyprávěného popisu. možná to je služba, možná vir, chybí informace z vlastností souboru.

systém windows bude nepoužitelný ... přičemž přijdete o všechna data.

podobné nesmysly píše ms windows, to o žádná data nepřijdeš.
nebo je to šifrovací vir, a pak už jsi teď bez dat.

-> ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

Na začátku se ještě při otevření nového okna prohlížeče otevřela nějaká stránka startpaging

odspywarovat: adwcleaner

V počítači mám eset antivirus

jaký přesně? jen doplněk? celá instalace antiviru? odkud startuje, jak se jmenuje adresář s jeho umístěním?

debug, který se po zmazání a odstranění do koše asi po 10 minutách opět objevil.

kontrolu plánovače úloh co všechno tam je, viz výš.

Antivirus spouštím každý den a nic nenašel.

ten rovnou odinstaluj, sám vidíš že je úplně k ničemu - jako všechny ostatní antiviry.

Děkuji moc za rady. Ale v počítačích se absolutně nevyznám co se tohoto týče. Používám jej převážně na office a internet. Raději se do toho sám nebudu pouštět. Uvažuji že to předám profesionálovi. Poprosím vás moc jestli nevíte, je v Praze někdo nebo nějaká firma, která se zabývá těmito problémy a čistí počítače tak aby mi zůstaly nainstalovány office, které potřebuji denně. Děkuji vám moc.

Tak jsem nainstaloval program našel asi 130 hrozeb a smazal je. Smazal mi také google chrome. Po opětovném nainstalování prohlížeče a zapnutí se objevila uvodní stránka startpaging123, což se mi předtím také objevovalo a je psáno že je to jakýsi malware.

Podle mně by to nemělo dělat pokut to kontroluješ programem Malwarebytes Anti-Malware a pak to po smazáni bude chtít restart pc počítač by mněl bes problému naběhnout skus to na tvrdo vypnout za znova zapnout buchví jak ten vir tam dlouho je taky se mochlo stat že ten vir něco z pc smazal.