Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naplanovani tasku na vice pocitacich zaroven pres Task Scheduler

Ahoj,

mam tu nekolik (cca 40) pocitacu v siti (nejsou v domene), pres task scheduler mam na nich naplanovany restart na 20:00. Potreboval bych na ne dostat nejak hromadne dalsi task, ktery by pustil chkdsk pri startu, treba prvni restart v mesici.

Seznam PC mam v txt dokumentu.

Nemate nejaky tool nebo script, ktery by toto dokazal?

Dik

for cyklus nad souborem se jmény PC, v jehož těle si přes schtasks.exe nastavíš co potřebuješ. Doporučuju si v rámci smyčky ještě otestovat výsledek (proměnná %ERRORLEVEL%) a podle toho si do dalšího souboru zapisuj výsledky/jména PC, která byla úspěšná a která ne, abys mohl následně spustit další kolo až se ty PC zapnou.

symbolicky (tj. musíš doladit) nějak takto:

for /F %%i in (computerfile) do (
   schtasks.exe /create /s %%i  .....
   if %ERRORLEVEL% NEQ 0 echo %%i >>failed.txt
)

Diky, tak jsem to poresil, nejdriv jsem si udelal task, exportoval do xml, pres robocopy nahral na servery a pak naplanoval

for /f %%a in (serverlist.txt) do SchTasks /Create /s %%a /XML "\\%%a\C$\Task\task.xml" /TN "Checkdisk" >>C:\Users\Admin\Desktop\results_chkdsk.txt

No nicmene tu mam jeste jeden dotaz, jaky je znak pro "wild card"?

Mam skript pro vzhledani naplanovanych tasku

for /f %%a in (serverlist.txt) do schtasks /query /s %%a /tn "reboot" >>Schdl_tasks.txt

a potrebuji aby mi to naslo vsechny tasky obsahujici slovo reboot, takhle najdu jenom taskz presne pojmenovane reboot....

Mame taskz pojmenovane daily reboot, monthly_reboot, onetimereboot atd...

Diky