Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s instalaci a odinstalaci OpenOffice

Ahoj,
potrebuju poradit s instalaci OO posledni verze 2.2.1, stazenou mam posledni verzi pro WIN. Na pc mam starsi verzi asi 2.2 a nejde spustit. Tak jsem dnes stahl tu novejsi a chtel jsem ji preinstalovat. OO jsem nespoustel uz asi tyden, pred tydnem jelo. Nejde to nainstalovat a hlasi to postupne chyby a nebo hlasky, ktere jsou na obrazku. Nejde to ani odinstalovat. Hlasi to to same, jen o par okenek min. Nejde spustit ani ta starsi verze a neotevru zadny dokument. Hledal jsem nakonec i tu chybu 1714 na OO.cz a neni u ni zadne reseni a nebo jsem je nenasel. Mam XP prof SP2. Nez to nahlasi tu 3 a 4 hlasku, tak ten soubor co to chce vyhledam rucne a stejne se instalace nespusti. S ntb jsem nic nedelal, jen jsem promazaval nejakym programem registry, ale mazu to s nim dlouho a nikdy se nic nestalo. Jeste jsem zkusil OO smazat rucne, ale asi 5 dll knihoven nejde a neco je pouziva. Do nouzaku jsem zatim nelezl, protoze to je na ntb zalezitost skoro 10 minut.

Diky za rady.

[vsegb6.jpg]

Zkus odinstalovat OO ne novým staženým instalákem, ale tím původním. Že jsi je smazal, by nemělo vadit. Nepůjde-li to odinstalovat, nainstaluj znovu ty staré OO. Pak by měly jít nové OO nainstalovat v pohodě. Něco se tam zmrvilo, protože obvykle jde bez problémů instalovat nová verze "přes" starou.

Tak je to v pohode nainstalovalo se to pres tu starsi. Jak ale dostat pryc ty hlasky o te spatne verzi win a o starem windows installeru? Nainstaloval jsem ten novej a porad to dela. Taky se stane, kdyz potrebuju pustit neco z plochy, ze to misto spusteni programu spousti win installer a teprve po chvilce se spusti konkretni program.

ze to misto spusteni programu spousti win installer a teprve po chvilce se spusti konkretni program.

ano to se obcas stava - je to konfiguraci programu - trebas office (ma nastaveno ze nejaka sablona se ma nainstalovat po prvnim spusteni apod.)
------

Jak ale dostat pryc ty hlasky o te spatne verzi win a o starem windows installeru?

jestli to dela jen pri instalaci OO a pri spusteni uz ne tak bych se na to vyprdnul - chyba muze byt v OO msi baliku

Ten Windows Instaler je pěknej parchant. Ty zástupce na ploše, co udělá on (poznájí se dle toho, že klik pravou myší-->Vlastnosti nejde psát do pole Cíl), volají nejdřív instaler, ten zkontroluje jestli jsou přítomny všechny soubory a ne-li, spustí se instalace. Asi aby je dodělal. Tomu lze zabránit vytvořením zástupce ke spouštěnému programu ručně, nebo zakázáním služby "Služba Windows Installer" a pustit jí jen, když se něco instaluje.

//Edit: Ten zmetek někdy kontroluje i nějaké TEMP soubory, a když logicky nejsou, spustí jak debil znova instalaci. Ať žije Microsoft, který se snaží vyrábět programy chytřejší (dle jeho názoru) než jsou uživatelé. Čert aby je vzal.

Aha, tak to jo. Navic to dela hlavne pri spousteni Skypu. Je to presne jak rikas, Skype si nainstaloval tu ikonku sam(mozna jsem si ji dal pri instalaci prdnout na plochu). Smaznu to a audelam to rucne. Ja ho teda nepouzivam, ale obcas potrebuju neco nekomu, kdo nic jiny nema a nechce.