Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jde v PHP vytvořit systémová funkce ?

V PHP jsou dostupné funkce dle verze PHP a to pro celý server. Chtěl bych vytvořit taky takovou funkci a pak kdekoliv na jakém koliv webu v souboru.php zadat jen moje_funkce(); a aby se funkce zavolala bez toho, abych musel předem funkci do souboru importovat. Díky

Môžeš si napísať vlastné rozšírenie do PHP. To musíš skompilovať do dynamicky nahrávanej knižnice (DLL/SO), ktorú potom pridáš do konfigurácie PHP podobne ako napr. mysqli alebo pdo_mysql.

Musíš rátať s tým, že to je podstatne zložitejšie ako importovanie súboru s funkciou. Ak chceš, aby ti to bežalo naozaj všade, tak to musíš kompilovať pre Windows/Linux, 32/64-bit, prípadne pre ARM procesory. Veľa šťastia a zábavy.