Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router ke kabelovému modemu Compal od UPC

Připojení k internetu mám od UPC. Od poskytovatele jsem dostal modem/router Compal CH7465LG. Tento modem/router poskytuje celkem slušnou WiFi (výhoda). Router je v LAN, kam je připojen NAS Synology. A tady začíná problém s Compalem. Pro NAS potřebuji přesměrovat porty. To jde celkem snadno nastavit z NAS. Router v Compalu už ale přesměrování několikrát "ztratil". (Byl už dvakrát vyměněn). Uvažuji proto o přepnutí Compalu do stavu modem a pořídit si samostatný router. Obracím se proto s dotazem co byste v této kombinaci poradili.

Dolezite je to ulozit v nastaveniach, aby po vypnuti z elektriky si to ten router pamatal. Neviem jak myslis ze to vie samo, cez uPnP to moze byt len docasne (neulozene)

Router si mozes kupit aky chces, preistotu si pozri v navode ze ma PPPoE mod na WAN strane, ak to je DSL pripojenie. (ak to je nejaky kabel alebo optika tak ten modem ma normalny LAN vystup a netreba nic vytacat na WAN strane vtedy je to uplne fuk jaky kupis router).

Jé ... teď jste prozradil velké tajemství, že i já mám v NAS důležité dokumenty. Jak jste na to přišel ? Dalo by se diskutovat co to jsou důležité dokumenty. Podle mně foto z návštěvy v Horní Dolní to nejsou. Mimochodem NAS může fungovat jako multimediální centrum.

S tou Činovu bych byl velmi opatrný. Vy máte asi zkušenosti se spotřební elektronikou. S tím se dá souhlasit. Mé osobní a pracovní zkušenosti s čínskou produkcí jsou ale jiné.