Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zdrojem

Zdravím, před nedávnem mi z ničeho nic odešel můj PC, vypadly pojistky, tudíž vypadl i PC, ale poté už se prostě nezapnul. Řešil jsem tedy čím to je, mno nakonec jsem zjistil že nereaguje ani samotný zdroj, tudíž jsem zdroj nechal reklamovat. Ovšem poté když jsem již nový reklamovaný zdroj vrátil do PC a zapojil ho opět do elektřiny, jediné co se stalo bylo to, že vždy po pár sekundách problikávaly ledky na všech komponentech PC a stejně tak se vždy jen na chvíli zapnuly větráky, ovšem PC stále zapnout nešel. A já bych se chtěl tedy zeptat, jestli to může být tím, že zdroj nebyl jediná poškozená část, nebo jen přehlížím nějakou banalitu, a nebo by to mohlo být způsobeno úplně něčím jiným.

Předem díky za odpovědi.

Sú dve možnosti:
1) Zdroj (reklamovaný) síce (akože) opravili - v skutočnosti ale nie a niektorá napäťová vetva nefunguje, takže máš späť nefunkčný zdroj;
2) Skratom v zdroji síce zdroj "odišiel", opravili ho, ale poškodenie zdroja bolo len dôsledkom inej závady - niekde na matičnej doske. Takže máš funkčný zdroj s nefunkčnou doskou.

Zkus ještě provést CLEAR CMOS (pomocí jumperu na desce nebo vyjmutím baterie při zdroji odpojeném ze zásuvky 230V).
Pokud to nepomůže, tak odpoj vše co není nutné pro základní funkci základní desky (HDD, optickou mechaniku, USB periferie). Také grafickou kartu (pokud máš k dispozici integrovanou). V případě, že máš více paměťových modulů, tak vyzkoušej každý samostatně.
Pokud PC naběhne, tak zkus zase postupně jednotlivé komponenty připojovat zpět (samozřejmě při vypnutém PC).

PS: Nechceš prozradit značku zdroje?

Najpravdepodobnejsie je ze ten vadny zdroj znicil aj dalsie veci v PC, mohol znicit aj vsetko.
Alebo ten vyreklamovany zdroj je nefunkcny.
Alebo si nieco nezapojil, napr. CPU napajanie ATX12V, apod.
PO clear CMOS by to molo nabehnut, odpoj vsetko z dosky nechaj len CPU a 1 RAM a klavesnicu a skusaj numlock apod. Zapnes to kratkym spojenim PWR pinov. Skus aj iny zdroj na test (si pozicat alebo co)

Co je to za zdroj? Stává se, že šity odvaří komplet celý pajšl (na malé výjimky - CPU bývá odolné), reklamací získáš nový /potenciálně nebezpečný/ opětšit, který se chová standardně. Aby ne, když jeho kolega odvařil prkno a spol.