Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows boot manager zly HDD

Ahojte, dnes zapinam pc, a spustit ho nechce, pozrem teda co sa ako bootuje a a boot manager je nastaveny na druhy HDD kde nie je win, win mam na SSDcku, neviem co tomu zasibalo... je mozne prehodit na disk kde je win? Dakujem.

PS, chcel som rucne spustit na boot SSD no spustit nechcelo.

Len poznamka: Ked bol SSD pridany do zostavy neskor a povodne bol system na HDD, tak je mozne ze zavadzac ostal na HDD (aj ked system je na SSD).
Takze nic sa nemuselo "prehodit" a "prehodit na disk kde je win" nepomoze.

Ale to vies len Ty, ako je to naozaj.

"pozrem teda co sa ako bootuje a a boot manager je..." To znamena, ze do BIOSu sa dostanes?
"zapinam pc, a spustit ho nechce" - znamena co? Kam sa az dostanes? System zamrzne, alebo cierna obrazovka (s kuzorom / bez)?
Nudzovy rezim nefunguje?

Trocha to rozpis, mozes spomenut aj OS a HW.

Jedna sa o WIN 10, PC akonahle zapnem spusti sa windows boot manager, ten vsak nejde, blue screen z oznamom, ze chybaju subory, co je jasne, pretoze win manager je nastaveny na druhy HDD, v biose tak pise UEFI WINDOWS BOOTMANAGER : Maxtor HDD.... HDD som cez LiveCD skusal vsetky data na obi dvoch diskoch sú. V skratke, Windowsovi boot manager ma zle nastavenu cestu k HDD (odniekal si zobral druhy HDD a nie SSDcko kde je system) to proste potrebujem zmenit aby boot manager si vedel zobrat data z SSD nie z HDD.

Este akurat stahujem ISO windowsu, tak chcem spusit cez repair tool, ale neverim tomu, ze to niecomu pomoze, ale uvidim.

Zakl. doska : MSI R250M PRO-VD

To som dokonca tipoval, preto moja poznamka:
"Ked bol SSD pridany do zostavy neskor a povodne bol system na HDD, tak je mozne ze zavadzac ostal na HDD (aj ked system je na SSD)
Neodpovedal si.

Ja Ti na Tvoj monitor nevidim, musis mi (sebe) pomoct.
Vidis v BIOSe / UEFI SSD?
"blue screen z oznamom, ze chybaju subory" ake ? Mozno by to pomohlo.

Mozno by stacilo nabootovat z instalacneho media a opravit zavadzac. Ale rozhodne z odpojenym platnovym HDD. To ale len za predpokladu, ze SSD vidi BIOS a je vporiadku.

BIOS vidi obi dva HDD pripojene na SATA 1 a 2 tudiz si myslim, ze s hard diskami nebude nic, len zas zadrbalo windowsu. Aspon v to dufam.

Je to tyzden co som menil zakladnu dosku, procak, grafiku a ramku, nejake 3 roky mam win na SSDcku, minuly tyzden som kvoli tomu upgradu nahodil nanovo Windows.

Este upresnim. Ked bol Tvoj platnovy HDD niekedy pouzity ako systemovy (mohlo to byt aj na inom PC), tak mu ostal priznak "A" (Active partition).
Ked si instaloval system na novom PC na SSD a bol pripojeny aj HDD, tak instalator umiestnil zavadzac sytemu na tento partition (oddiel).

Pisem Ti to podrobne preto, aby si pochopil ze (viac ako pravdepodobne) sa system zavadza z platnoveho HDD aj ked je Windows instalovany na SSD.
Takze moze mat problem platnovy HDD a ne SSD.

Vylucit to mozes (dokonca zrychlis bootovanie), ked napises zavadzac priamo na SSD (neboj sa, moc Ti to z kapacity nezozere).
Zas sa opakujem:
"Mozno by stacilo nabootovat z instalacneho media a opravit zavadzac. Ale rozhodne z odpojenym platnovym HDD.
Ale to odpojenie HDD pri oprave je podmienka.

Radit sa da, ked spravne reagujes:

martin5504, 10.03.2017 17:47
To je ten problem, ked dam samotny SSD tak ho nenacita chyby s hlaskosu choose right boot device alebo tak nejak, mam taky pocit, ze windows spusti len cez windows boot manager.

martin5504, 10.03.2017 19:42
Takze hdd som vytiahol, win v pohode nabehol, takze v HDD je ten windows boot manager, je mozne sa ho odtial zbavit? Formatovat sa mi ho nechce.

Takze si bud robis p*del, alebo necitas.
-----------------------------------------

Zbavit sa priznaku "Active partition", sa da v akomkolvek Partiton Managery (aj zadara), ale zase nerieris problem.

Podla mna ma Tvoj HDD problem, to sa neriesi debatou v poradni, ale testovacim programom (mimo OS),
teda bootovacim testom zo stranky vyrobcu Tvojho disku.