Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní monitor vs TV

Zdravím přátelé, měl bych otázku plánuji kupovat herní monitor a pár lidí mi říká, že je lepší koupit nějakou menší TV že i na hraní je to lepší tak bych se jako lajk chtěl zeptat co by jste mi doporučily vy ? Tv nebo Monitor ? Jednalo by se převážně o hraní her a filmy FHD myslím že by stačilo ale grafika by utáhla myslím i vyšší rozlišení (GTX 1070).
Takže bych chtěl poradit jaký monitor / televizi si vybrat , podle čeho vybírat a jakou by jste mi doporučily ? Cena do 7 000 Kč - úhlopříčka 24 - 32"

Mockrát předem děkuji za vaše doporučení , případně vysvětlení rozdílů , na internetu jsem toho moc aktuálního nenašel vše v letech 2010 - 2013 což se s dnešními monitory / tv tak úplně asi ještě srovnávat nedá.

Děkuji Honza.

Na cca. 3m mame 42" a pristi bude urcite vetsi. Pokud nema td, bude mit az nasetri, to snad dnes neni takovy problem. TV jsou levne, ne ze ne - kdyz si vemu co stala ta 42" pred 4 roky kdz jsem ji kupoval... Hlavne se rozhodnout co vlastne chce, monitor fakt nejde pouzit soucasne na hrani z 1m a sledovani filmu ze 4, to je proste blbost.

Myslím že stroj má docela OK , I7 6700k , msi gtx 1070 (8gb) , 16 gb ddr4 2400mhz , a desku MSI Z270 TOMAHAWK , takže tam bych neměl mít teoreticky moc problémy s ničím, ale UHD jsem nikdy neměl možnost vyzkoušet jak to gtx 1070 utáhne nebo neutáhne. Momentálně mám nějakou LG 19" FHD , ale už tak nějak dosluhuje proto se koukám po něčem jiným, případně došetřit nějaký kačky neni až takovej problém abych trochu navýšil rozpočet , ale fakt nechci za monitor hodit 15k to se mi zdá docela dost na dnešní dobu když dou ceny relatině rychle dolu u všeho.

Na klasický koukání na TV mam svojí 55" v objeváku , tohle chci jen něco takovýho do pracovny když relaxuju na to žádnou extra velkou nepotřebuju proto sem psal že do 32" by na to měla stačit v pohodě , akorát zvažuju jestli TV nebo Monitor právěže.