Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdy a případně jak vypnout příkaz chkdsk /R?

Ahoj.

Při obnovení systému mi bylo pc doporučeno použít příkaz chkdsk/ R z důvodu chybě při obnově systému.
Učinil jsem tak, ale já blbec nevěděl co to je, a jak dlouho to bude trvat. Příkaz trvá kolem 2 hodin a stále je teprve v prních procentech. Je nějaká možnost, jak tento příkaz zrušit? Je možné, že by mi to mohlo poničit data ? Mám win8 a jsem v těchto věcech opravdu lajk.

Rád bych Vás poprosil o radu. Děkuji předem za odpověď.

Patrik

Data uz si ponicene mal predtym. Mozno mas vadne miesto na disku.

Switch /r scanuje cely povrch disku,a to samo o sebe trva kludne aj vyse hodinu, aj ked je disk ok. Takze to pekne nechaj bezat radsej lebo si mozes narobit problem. Zrusit sa to v prikazovom riadku mozno da pomocou Ctrl-C, alebo kde si teraz po restarte v tej textovej obrazovke ci kde?

Ak si nedaval aj switch /f tak to na disku nic nemeni, len kontroluje (aspon tak by to malo byt, co MS robi vie len MS). Teoreticky pc sa da resetnut vzdy, ale neni to idealne. Skusal by som najprv ctrl-c alebo ine normalne ukoncenie aplikacie.

Čo chceš nechať dobiehať, však na zive.cz ti to beží niekedy od polnoci a furt máš kontrolu na 0%-tách. Že ty máš v CCCP zdélanyj ščot?

Máš najskôr vadný disk. Vyber baterku, odpoj mašinu od napájania.

Sprav kontrolu z ISO Windows po nabútovaní HW (cd/usb), ale komplet pod cmd.exe: chkdsk /x /r /f /v /b