Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nereaguje mikrofon

ahojte potreboval by som poradiť a pomôcť s problémom.
mikrofón mi nechce reagovať v programoch TeamSpeak 3 a Discord
pričom mikrofón mi pracuje správne a nie je pokazený skúšal som hovor cez
Steam a tam mi mikrofón pracuje bez problémov všetci ma počujú normálne
ale v TS3 mi nechce reagovať akoby nebol aktívny a to isté aj v Discord
ak vie niekto riešenie ako to napraviť tak vám budem moc vďačný

PS: skúšal som aj re-instal ovládačov a ani to nepomohlo

Vybrat si spravne vstupne zariadenie bud v tych programoch alebo v ovl.panely-zvuky, alebo v oboch veciach.
Alebo v tych programoch pridat hlasitost, alebo v ovl.panely-zvuky vypnut "naslouchat" u mikrofonu nech to nestahuje hlasitost kvoli spetnej vazbe. A pozriet si tam aj vsetky podrobne nastavenia mikrofonu a nahravania atd.

vstupné zariadenia mám nastavené správne ktoré používam neustále .. prestalo mi to fungovať z jedného dňa na druhý
nič som neprestavoval ani som nemal prečo .. skúšal som aj pridanie hlasitosti v oboch programoch ako aj v ovl.panel úrovne hlasitosti a nič.
a tým "re-instal ovládačov" som myslel realtek ...
neviem ako sa takýto problém mohol vyskytnúť alebo čo to mohlo zaviť

Keby to bolo nastavene spravne tak by to fungovalo. Tych nastaveni je vela, a su aj v aplikaciach.

Jake presne co si tahal odkial rpesne si to tahal a na jaky presne HW si to tahal. Nemas tahat ziadne realtek, mas si stiahnut ovladace zo stranky vyrobcu tvojho pocitaca/dosky/apod a pre spravny Windows.
Nepises ani HW ani Windows ani nic. Neni to jedno. (a ak mas Win10 tak je aj kazdemu jasne ze preco to nefunguje "zrazu samo od seba" - ten Win sa znefunkcnuje sam tajnymi updatmi ovladacov apod)