Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C++ velikost pole

Předpokládejme, že mám textový soubor, ve kterém je jedno číslo (třeba 5).
Chci tento soubor načíst, přečíst z něj první znak, uložit jej do proměnné znak, následně proměnnou přetypovat na integer (doposud bez problému) a pak vytvořit pole, jehož velikostí bude to číslo. Jak toho docílím bez použití vectorů, je-li to možné?

Nie celkom rozumiem o čo Ti ide.

Pole deklaruješ predsa takto:

type arrayName [ arraySize ];

to sa nazýva jednorozmerné pole, kde arraysize musí byť celé číslo väčšie ako nula a typ môže byť akýkoľvek platný C++ dátový typ.

ak teda poznáš hodnotu arraysize vopred (načítal si si ju a premenil na integer), potom by to nemal byť snáď problém...