Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s WIFI - nejde se připojit po zapnutí

Zdravím,

obracím se na Vás s problém s mojí domácí sítí Wifi. Asi již dva měsíce máme nového poskytovatele internetu a od té doby tento problém začal. Problém spočívá v tom, že Wifi normálně funguje (doma na něj máme zapojené v tom největším zatížení: 2 notebooky, 1 stolní počítač, 3 mobilní telefony a TV - která je přes LAN kvůli internetové TV). Na všech těchto zařízeních se poté stane, že když např. NTB zapnu nebo probudím ze spánku, tak mi to domácí síť najde, ale když dám připojit, vyhodí to hlášku, že k dané síti nelze připojit. Toto se děje i na všech ostatních zařízeních a to např. na telefonu když se ráno vzbudím a po dlouhé době telefon aktivuji, už jsem připojen jen na mobilních datech a opět mi to hlásí, že se nemohu k síti připojit, avšak telefon WIFI vidí. K výpadku v průběhu práce na zařízeních nedochází, vždy jen po dlouhé nečinnosti zařízení. Problém vždy odstraním tím, že vypnu router ze zásuvky, pak síť opět naskočí a všechna zařízení se připojí. Je to velmi otravné, prosím o pomoc, o co by se mohlo jednat.

Wifi router mám: TP-LINK TL-WR1043ND

Výpis ipconfig:

případně další data přidám. děkuji za odpovědi.

C:\Users\MM>ipconfig /all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-S0GS2FV
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Mixed
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Qualcomm Atheros AR8152 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.30)
Physical Address. . . . . . . . . : DC-0E-A1-61-0C-D0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 3:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 60-D8-19-2B-87-40
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Ralink RT3090 802.11n WiFi Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 60-D8-19-2B-87-46
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::d44a:69f9:d087:7de8%14(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.105(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : neděle 12. března 2017 19:29:32
Lease Expires . . . . . . . . . . : neděle 12. března 2017 22:31:56
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 107010073
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1F-A7-D0-0B-DC-0E-A1-61-0C-D0
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Síťové připojení Bluetooth:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Bluetooth Device (Personal Area Network)
Physical Address. . . . . . . . . : 60-D8-19-EA-B1-82
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Node Type . . . . . . . . . . . . : Mixed

v registrech si změň nastavení:

REGEDIT4

; NetBIOS hybrid-node
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters]
"DhcpNodeType"=dword:00000008

ten router už má nějaký věk, možná by potřeboval nový napájecí adaptér, jsou to šmejdy.
pařanský stroj si příště připojuj přes lan.

No router je asi 3 měsíce starý, tak nevím, zda by to bylo napájecím adaptérem :/

Já si hodně četl na internetu, že TP-Link jsou docela problémový.

No pařanský stroj bych to zrovna nenazval, ale nejspíš mi na něm odešel lan konektor, z toho důvodu je přes Wifi.

V tomto nejsem moc zběhlý, když si to změním na mém notebooku, tak to pomůže vyřešit problém všem?? Díky za odpověd.

tak první série wr1043nd je stará 8 let. pokud máš nový kus, zdroj je samozřejmě v pořádku.

nejspíš mi na něm odešel lan konektor, z toho důvodu je přes Wifi

to je řešitelné pci/pcie síťovou kartou místo zoufalého wifi.
nebudeš muset hlídat nastavení wifi, které dělává potíž při využívání mobily a tablety.

podle popisu to vypadá, že se ti nechce znovu přidělit vypršelá ip adresa z dhcp serveru (viz lease time), proto ta úprava v registrech.

Jake to je pripojenie? Neni to DSL? Ze by to zlozilo linku po hodine alebo co.
V nastaveniach routra to pise jaky status u WAN ked ten internet nejde? Na router do nastaveni sa dostanes aj vtedy.

.. inac mozes skusit len tak na test vypnut ipv6 v protokoloch sietovky (centrum sieti - adaptery), ci to nahodou nieco nezmeni.