Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde display na notebooku

Zdravím. Našel jsem starý notebook ve skříni a zvažoval jsem že bych ho dal babičce na nějaké skypování a hovadinky. Když jsem ho ale zapl, tak se objevila bílá obrazovka a běhá tam šedá skvrna. A nic dal se neděje. Nevíte co by s tím mohlo být, případně jak to opravit ? Děkuji
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu.
Změna předmětu, původně: Nejde display (karel)

Inac je mozne ze je len kabel do LCD v haji (kedze sa zaplo podsvietenie a nenabehli len lcd data, tak mozno bios nabehol). Ale moze byt v haji vela inych veci.
S externym monitorom to funguje? Ked pripojis nejaku USB klavesnicu (alebo na internej) tak numlock funguje? (ak tam je nejaka led)

Tak PC funguje ale do LCD panela nejdu data.
Preco nejdu to budes musiet zistit ty, najprv by som kontroloval kabel do displaya. Druha moznost je blby format dat, to ale uz potom nedas dokopy ptz na to bolo bud EDID v nejakej eeprom alebo v biose nejake nastavenie napevno. Skus dat v biose load defaults a save&exit.

Tak skusaj najprv RAM moduly po jednom apod.
Integrovana neodide.
Ta druha ak je v slote mozes ju pripadne aj skusit odpojit, alebo zakazat v BIOSe switchable graphics, a podobne. Teoreticky by sa mohlo dat v BIOSe aj navolit len externa alebo len interna, zavisi od vyvojara ci to urobil.

P.S. ale na google neviem najst nic o ATI, je tam asi len integrovana. T.j. vyberaj RAM moduly.

On by mohol dat obraz biosu na externy display napr. ak je zavrete veko, skus restartovat Win so zavretym vekom a mackat del/f2 apod ci uvidis bios na ext. monitore. Zavisi od vyvojara BIOSu ci hej alebo ne.
Vo win si nastav pre zavretie veka = ziadna kacia v ovl.panley energia, nech sa to hned neuspi ked to zavres.