Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Cista instalacia win 10

Mam velky problem, dnes som si kupil ssd disk samsung 850 evo a chcel som si nan spravit cistu instalaciu win 10 z usbcka... Lenze neviem z akeho dovodu zakazdym ked som sa dostal pri koniec instalacie windowsu sa mi vypol monitor a nic sa nedialo... Ale ak sa mi nahodou podarilo dojst s instalaciou az dokonca tak mi cca po 20 sekundach obrazovka zväcsila rozlisenie zmizla mi odtial ikona kôš a monitor zhasol... Po reštare a aj preinštalacii sa to opakuje.... Poradi mi niekto prosiim???
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Vadny HW.

P.S. ten windows7 robi co presne? Ten si pouzival predtym?
Na starom disku mas co?
Ked si manipuloval s tymi SSD, neposkodil si nieco? Skus iny SATA kabel, skus len jeden disk, skontroluj ze mas dodatocne napajanie zapojene aj do zakl.dsky aj do grafiky atd. Do biosu defaults a save&exit.

To ale neni stejny problem, len nevies nainstalovat Win10 v UEFI mode na neUEFI disk.
Ked vyhodi nejaku chybu tak si tu chybu precitas, aby si ju mohol potom napisat do poradne.
Ty tam nemas nic formatovat, len zvolit na prazdnom disku prazdne miesto bez oddielov a kliknut na Dalej.
Ked mozes ten disk uplne zmazat tak ho zmaz uplne (myslim tym MBR a tabulku oddielov), napr. z instalacky ist do prikazoveho riadku a tam spustit diskpart, a do neho pisat list disk, select disk spravne cislo, clean, exit. A potom instaluj Windows.

Nemas nic formatovat mas na uplne prazdny disk bez oddielov dat instalovat Windows. Potom si instalator vytvori vsetko tak aby to fungovalo, vcetne oddielov a bootloader zaznamov atd. Pochybujem ze to vies urobit vsetko rucne 100% spravne. Az ked ten Win nepojde dat ani na cisty disk bez oddielov tak az potom hladaj chybu inde.

Ale teraz to tak mas mat.
Kedysi neboli pocitace vobec a jazdilo s na koni. Pojdes si k tomu kupit aj kona?
Mas tam UEFI boot a tak to je spravne.

Ked to chces inac, tak nabootuj instalacku v legacy mode, a preinstaluj si to. U W10 je to ale nezmsyel. U W7 by som vzdy robil legacy instalaciu.

Při normální správné instalaci se žádný BootManager nezobrazuje (přestože se v UEFI režimu používá, nebootuje se už z MBR). Pokud se ti něco zobrazuje, máš tam nějaké pozůstatky, blbá instalace ... nainstaluj znova a správně (tzn. nevrtej do toho :-) ).

Lebo to kolega urobil blbo (nabootoval instalacku v legacy mode)
Windows Manager v BIOSe u boot order je spravne ak to je disk s vyhradne NTFS oddielmi, ptz tam neni standardny UEFI boot (FAT32) mozny, ale ide to cez ten specialny zaznam.
Snad sa bavime o stejnej veci - Windows Manager v boot menu biosu.

A asi stakle nechapes ze nezalezi od toho ci to je instalovane z USB sticku alebo z tramtarie, ale zalezi na tom jak sa nabootovala instalacka, da sa to 2 sposobmi, voli sa to v biose (uefi boot enable/disable alebo je to rovno 2x v bootmenu)

Standardní instalace W10 je v UEFI módu na GPT disk. Tzn. při instalaci zvolit "smazat celý disk" popř. před vlastní instalací udělat diskpart, select, clean. Pak nechat instalátor všechno udělat. Vytvoří se několik oddílů: systémový EFI, bootovací s Windows a oddíl pro obnovení + MS oddíl. Bootuje se přes Windows Boot Manager (volba v UEFI) z toho EFI oddílu. Instalačka musí být připravena pro UEFI.