Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pevný disk

Dobrý večer, mám otázku k režímu spánku.V časti ovládacie panely-Možnosti napájania -zmeniť nastavenia plánu-zmeniť rozšírené nastavenia napájania,mám v časti Rozšírené nastavenia v časti Pevný disk-Odpojenie pevného disku,z batérie 10 min,zo siete 20 min,no a práve pri napájaní zo siete...nabíjaní baterie mi neodpojilo pevný disk v stanovenom čase a neodpojilo mi ho ani po hodine a pol,ps na notebooku nič nerobím,nemám otvorený prehliadač,nesťahujem filmy,proste je len zapnutý.Z batérie všetko ok,odpojí sa mi aj disk.Mám chladiacu ventilátorovu podložku,tak to viem podľa toho,pekný večer.Notebook Lenovo G 500,typ 20236,os W 10 home, rok a pol starý

Chladiaca podlozka neni disk, ta sa neodpoji. Nechapem jak to detekujes to odpojenie disku, a odpojenie jakeho disku mas na mysli. Nejedna sa o odpojenie, on len posle disku sleep prikaz. Napajany je furt.

Ked ti ide o vypinanie USB portov, tak na to je ine nastavenie. V spravci zariadeni u portov apod.

Ok,ale prečo keď idem cez baterku,nenabíjam notebook,tak v stanovenom čase odpojenia pevného disku z baterky 10 min,zo siete 20 min,my z batérie vypne aj tú chladiacu ventilátorovú podložku.Disk ide stále to mi je jasné, len sleep,lebo keď stlačím hocijaké tlačidlo na noťasi tak sa mi noťas prebudí zo spánku.

Lebo je neikde nastavene aby vypinal USB porty. Napr. v spravci zariadeni. Uz som to pisal.
P.S> a skontroluj si aj lenovo aplikaciu pre energiu, lebo vyrobcom spravidla hrabe, a silou mocou musia robit vo vsetkom bordel. Lebo asi nejaky kravatak je dement.
P.S.2. a este k tomu W10, to je nahodne spravanie na kvadrat. Minule tu niekomu vypinal monitor ci co.

Ešte nám oznám, akým spôsobom si zistil, že sa pevný disk skutočne neodpojí? Há. Lebo chladiaca podložka, ako uvádzaš, odpojenie pevného disku nedokáže oznámiť širokej verejnosti a teda ani tebe.

K tomu sem daj konkrétny SW - tzv."zisťovač odpojenia disku", nech sa poučíme.