Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitní monitor do 20000,-?

Zdravím. Tak jsem se rozhodl, že upgraduji monitor svého PC, ale nejsem nijak nadšen. Projel jsem nabídky e-shopů a vzhledově se mi líbily možná 3 monitory, které však nesplňují požadavky. Představoval jsem si 1440p nebo 4K, 27" nebo víc, 60Hz nebo víc, asi IPS (ačkoliv mi celkem vadí ips glow), rychlejší odezva (bude sloužit i na hraní her), cena do 20000. Už jsem měl asi 3 různé monitory, ale všechny měly backlight bleed a hrozný ips glow. Mám doma starší S2715H od Dellu a tam mi přijde, že BLB není a ips glow je na velmi dobré úrovni. Doporučí mi někdo kvalitní monitor do těch 20000,- nebo bych měl šetřit dál a hledat ve vyšší cenové kategorii? Děkuji mnohokrát.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Jestli hrajes hry, tak nez treba resit pocet herz a podobny veci, tak hodne zajimava funkce je FreeSync (graficke karty AMD) a GSync (graficke karty NVidia).

Bohuzel GSync je drahej, takze jestli mas NVidii, tak nevim nevim, jestli do 20K neco udelas. Kazdopadne je treba, abys tu grafiku zminil.

Prozatím gtx 1080. G-sync zní zajímavě. Nechci monitor jen na hry, rád bych na něm i koukal na filmy atp. Docela mi vadí, že i u dražších monitorů se objevuje backlight bleed. IPS glow mi nijak nevadí, ale jak vidím blb tak posílám monitor zpátky, to je humus.

Tenhle ma dobry recenze:

https://www.czc.cz/asus-rog-swift-pg279q-led-monit or-27/178864/produkt

Eizo to ma taky vetsinou dobre, ale neni to herni s G-Sync, hrat se na tom da:

https://www.czc.cz/eizo-flexscan-ev2750-bk-led-mon itor-27/200161/produkt

Ono je to problem, protoze vyrovnane podsvetleni je od kusu, staci malo a je to videt, takze i u toho EIZO muzes narazit na lepsi a horsi kus.
Treba oni tohle resi a kontroluji az u graficky rady, u te by to melo byt zarucene ze ok, jenze ta cena:

https://www.czc.cz/eizo-coloredge-cx271-bk-led-mon itor-27/152937/produkt

Děkuji moc za odpovědi. Ten Asus Rog Swift vypadá hodně solidně. Přesně na ten Eizo EV2750 jsem také koukal, ale v bílém. Přijde mi však, že na to, jaké má parametry stojí poměrně hodně peněz, připlácí se za značku nebo za kvalitu? Ten poslední, to je už nad mé finanční možnosti, ale asi to už bude pořádný monitor. Ono mě celkem překvapilo a lehce naštvalo, že mi odmítli ukázat monitor na pobočce při objednání mého posledního pokusu LG 27UD88-W. CZC mi tvrdilo, že od toho je 14 denní vrácení bez udání důvodu, ale daleko raději bych to zkusil přímo na pobočce a viděl bych, jestli dobré nebo ne. Nechci někoho naštvat tím, že si třeba víckrát objednám monitor a budu ho vracet dokud nedostanu dobrý kus, před 2 týdny jsem vracel mallu, teď jsem vracel CZC. Bohužel to mám všude docela daleko a nějaké showroomy jsou asi mimo. Leda by nějaký byl v Hradci Králové, který mám asi nejblíž. Jenže tam by zas neměli asi monitor, který bych chtěl vidět. Já prostě nevím. Ten Eizo vypadá moc pěkně, ale stojí ten panel za to? Zatím jeden ze žhavějších kandidátů.

Tezko rict s tim EIZO. Urcite platis za znacku ale i za kvalitu.

Ja mam tenhle:

https://www.czc.cz/eizo-ev2455-gy-led-monitor-24/1 63442/produkt

V podstate je to obycejnej kancelarskej monitor a EIZO ho tak i prezentuje. Nakonec je to jen obycejne 6bit+2FRC. Cena samozrejme je na tohle dost vysoka, ale na druhou stranu mam dobry kus s pekne rovnomernym posvetlenim, FRC maji vyreseno velmi dobre, takze barevne je to lepsi nez starsi 8bit Fujitsu IPS, ktere mam ted uz jen jako druhy monitor.

Osobne bych asi nejprve zkusil ten Asus a az kdyby byl take nevyhovujici, tak potom zkusit to EIZO.

Jinak ja casem uvazuju o vymene grafiky za AMD, pokud nezacne NVidia podporovat FreeSync a potom si koupim neco jako tenhle:

https://www.czc.cz/iiyama-prolite-xub2792qsu-led-m onitor-27/204141/produkt

Ten se mi hodne libi i diky cene a slysel jsem, ze je opravdu dobry. Jenze zatim ho nepotrebuju, spius cekam, ze ten starsi Fujitsu odejde.

Urcite ano, ale bud vyzkouset pred koupi nebo se spolehnout na vraceni do 14 dnu. Jsou BenQ dobre a jsou i spatne, konkretni monitor jsem nevidel, nehlede na to, ze kazdy kus muze byt jiny, jak jsme se uz bavili.

Ono to 4K bude sem tam dychavicna i GTX1080, ale jestli je v planu casem vymenit za vykonejsi, tak zatim bude ok.

Navic 32" uz se dostavas do oblasti, ktera nemusi vyhovovat kazdemu, takze i proto nutne vyzkouset.

Díky. 32" už se mi také zdá opravdu hodně, ale zase na 4K mi to přijde lepší než 27", kde je ideál spíš 1440p no. Budu ještě uvažovat, to Eizo se mi hrozně líbí vzhledově a hodí se mi daleko víc k PC a stolu atp., ale prostě je v tom silně cítit, že se platí za značku (snad i za kvalitu). Takže to pro mě bude těžká volba.