Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 144hz monitor vs 75hz ve hrách

Dobrý den, rád bych se zeptal zdali je nejaky vyznamny rozdíl ve hrách mezi 75 hz a 144hz monitorem ? Momentalně mám Dell Ultrasharp 27" IPS 1440p na 75hz což je spíše grafický monitor, který mám hlavně právě pro grafiku/fotky, na hry je ale také uplně v pohodě. Výkon mého PC by byl dostatečný na hraní většiny her v 1440p 144hz, nicméně nevím zdali má do takového monitoru cenu investovat, jelikož jsem neměl nikdy monitor s více než 75hz.

Ten monitor doufam nemas pripojenej pres VGA?

Jinak zalezi na graficke karte. Samotnych 144Hz je minimalni pro vetsinu lidi nepostrehnutelny efekt, ale kdyz bys poridil neco s FreeSync (nutna grafika od AMD, ktera to podporuje) nebo z GSync pro novejsi grafiky od NVidie (ale GSync je hrozne drahy), tak to pak urcity pozitivni vyznam ma.

Tim padem polepseni si u tebe zacina a konci temahle dvema monitorama:

https://www.czc.cz/aoc-ag271qg-led-monitor-27/2019 31/produkt

https://www.czc.cz/asus-rog-swift-pg279q-led-monit or-27/178864/produkt

Ty lehce vyzkousis, v CZC na centrale v Praze jsou snad stale na vyzkouseni pred koupi pripraveni, jak to maji jinde nevim, kazdopadne pozeptat se muzes u jakehokoli obchodnika, ktery ty monitory nabizi, zda ti to necha vedle sebe zkouknout.

Je dokazano praktickym testem, ze cviceni piloti stihacek dokazali reagovat na zablesk az do 200Hz. Samozrejme neco jineho je reakce pripraveneho trenovaneho oka a neco jineho prakticka vyuzitelnost pri cumeni do monitoru. Nicmene nemyslim si, ze tvrzeni nekterych hracu multiplayer FPS akci, ze jim 120Hz monitory pomohli v jejich vykonu, musi byt nezbytne kec.
Kdyz si vezmu, kolik toho u tech her nasedi od detstvi, tak klidne mohou mit oci vytrenovane tak, ze dokazi reagovat na neco, co my starsi vubec nevidime. Takze u toho multiplayeru to pro nekoho muze byt zajimave.
Ale ja tam spis vidim to pozitivum te dynamicke synchronizace obrazu mezi grafikou a monitorem, protoze klasicky VSync ma sva omezeni.

No neviem, ja si skor myslim, ze tam bude podobny odrb ako je pri fps, kde ti takmer kazdy bude tvrdit, ze 60 je malo a musi mat 120 lebo inak nemoze hrat csko.
Pritom jedine logicke vysvetlenie, ze tych 60 je priemer pri ktorom dochadza castejsie k prepadom pod viditelnu hranicu ako pri 120, a preto hraci vnimaju 120 ako plynulejsie video ako to 60 obrazkove.
Nieco pdoobne moze byt v Hz, respektive v casovej odozve pri vykreslovani g-t-g.
200Hz sa mi uz da fakt mimo akejkolvek ludskej odchylky, ale nebudem sa hadat. Mne stacilo, ked sme testovali sluch a zistil som, ze drviva vacsina mojich spoluziakov su "hluchi".

# Mel jsem zato, ze FSync je vhodnejsi k uziti na mensi FPS, jako 30Fraps/s, kde i na 30FPS diky FSync je obraz vice 'Fluid' jak na 30 F/S bez jak na 60FPS nebo dokonce 144 to bude k cemu ? 144HZ + FSync vs 144HZ, rozdil ? PLACEBO, input-lag ..

Zkousel jsi to ? Najakém monitru a GKarte jsi to zkousel ? Asi to mam polamany, protoze tam ty proady mam (Ovladac Crimson) ..
* FSync pouzivam az u @1440 nebo nativniho 4K na 30FPS, nic spolecného s AdaptivnimSync, nad 60 FPS v tom NEVIDIM smysl, tedy rozdil, nebo ty vidis na 144HZ rozdil [FSync] ON - OFF ? /*Tedy ve 144 (navic jestli tech 144 bude vytisknuto), on FSync nefunguje nad a pod - urcitou hranici, proc asi, ale to jsi tazateli urcite uz napsal vid...