Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna CPU+MB+RAM

Dobrý den, potřeboval bych poradit ... co hraji modovaný minecraft s 179 mody tak si všímám že prostě moje sestava nestačí a že to chce už vyměnit .. ale nevím přesně jaký procesor by se hodil ke grafice a milerád si vyslechnu všechny návrhy :).

MŮJ PC:
CPU: AMD FX-6300 3,5Ghz
GPU: Asus STRIX RX470 4Gb Gaming
MB: Gigabyte GA-970A-DS3P
RAM: Kingston DDR3 8GB 1866MHz (2x4Gb)
OS: WIN 10 64-bit Pro
CASE: Zalman Z11 NEO
PSU: Zalman ZM600-GV 600W

Samozřejmě vím že pokud dám nový procesor tak to bude chtít i MB+RAM nové .. Prostě nějaký procesor od intelu které bude dostačovat grafice a bude tak do 5,5 - 6 tisíc max. .. kdyby dostačoval v pohodě i nějaký levnější tak ho klidně beru ale hlavně aby dával ty modifikace v MC .. co jsem se tak díval tak možná Intel Core i5-7500 ??

Jde mně hlavně o to aby to CPU dostačovalo k tomu co potřebuji což jsou ty modifikace v MC a aby dostatečně krmilo grafiku .. a tím ryzenem nevím no .. s AMD mám fakt špatné zkušenosti a nevím zda bych do něj šel znovu .. takže pokud by nějaký CPU co by na to stačilo bylo i levnější tak bych ho bral klidně

Jak můžeš mít špatné zkušenosti s Ryzenem, když se prodává ani ne 14 dní?!

Jestli soudíš podle "traktorů" FX, tak to je úplně stejně jako bych já soudil Intel podle všiváckých Pentií4. Naopak dnes na hraní (ale i práci) volím jednoznačně AMD, protože Intel nemá adekvátní nabídku. A mimochodem, i to FX6300 bylo ve své době za danou cenu jasný vítěz.

MC klient je multithreaded aplikace (viz https://linustechtips.com/main/topic/74637-minecra ft-cpu-benchmarking-weirdest-bench-test-ever/), takže Ryzen by v něm měl excelovat.

P.S.: doporučuju zkouknout tablici zde:

http://minecraft.gamepedia.com/Hardware_performanc e#Results_for_1.9

Krásně se tam ukazuje, že i ten FX6300 dokáže konkurovat moderním i5

Takže když si počkám na ten Ryzen R5 1500X .. tak teda říkáš že by to mělo být lepší než když bych tak hodil nějaký intel i5 v cenové relaci 4,5 - 6 tisíc ? A nechápej mě špatně co jsem myslel o tem AMD .. vím že to není na světě moc dlouho ale i tak přece Intel je Intel ? Jde mě hlavně a stabilní (čisté) hraní 60FPS (s VSYNCH + ty modifikace). Abych prostě neměl jak mám ted FPS dropy 60,45,50,55,60 atp.

Protože sám o sobě ten FX-6300 už stojí za ....

Jo, Intel je prostě Intel! Nač řešit všelijakým malwarem zaprasený os, nenainstalované ovladače, atd. A nějaké "lítání" o +- 5 fsp je prostě utrpení. Asi to říkali ve školce.
Mimochodem, ta prskavka místo zdroje je také pěkná.