Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Idealní rozdělení disků

Dobrý den, potřeboval bych poradil jak ideálně proporčně rozdělit disky. Mám 5TB disk (na sklad fotek, prací atd), 1TB (Hry, vetsina aplikaci), 500 GB SSD ( system, photoshop, lightroom), 125 GB SSD ( fotky a ostatni prace na kterych delam). Moje otazka je ohledne toho 500 GB SSD muzu ho nechat normalne nerozdelen a mit tam system 'a aplikace kde chci rychlost jako photoshop, lightroom nebo je lepsi ho rozdelit na 2 casti a mit system zvlast ? Pokud ano kolik mista mu idealne vyclenit ? Děkuji

Nechaj si ho pokope. Zalohuj obraz system+aplikacie spolu.
ja osobne by som ten 128GB predal a siel na pivo, a ten 500GB rozdelil na 250+250 (system+aplikacie na 1.cast a data na 2.cast, kvoli jednoduchsiemu zalohovaniu obrazu systemu. Ak nezalohujes obraz systemu tak to je potom fuk.)

Tak on by mohl, pokud by se s tim chtel parat, udelat to, ze na C: si da ten 128GB a k tomu na data vcetne instalaci programu da na ten 500GB SSD. Na samotne Windows + to co programy zapisou na C: (Common Files, AppData) staci tech 128GB. Proste si na D: udelat vlastni druhou slozku Program Files a tam rvat instalace vlastnich programu a treba her.

Klasicky disky pak mit jako E:, F: atd. a tam uz mit jen uzivatelska data a zalohy.

Edit: Neni to jeho pripad, ale ja mam treba na starym PC SSDecko 250GB a navic mi zbylo 80GB uplne stary SSD, tak jsem si na C: udelal slozku Games a do ty jsem pripojil to 80GB SSD a hodil na nej 3 hry. :-)

Ja neviem ked ma 500ku tak naco mu je 128ka.
500 moze byt mozno aj rychlejsi apod lebo cim vyssia kapacita tym tam moze byt viac paralelne nejakych chipov, ale mozno to neplati u SSD len u USB stickov, netusim zhlavy nemeral som to (nemyslim len burst ale aj random 4k bloky apod)
P.S. jediny zmysel ktory ma napada je ze by sucasne windows cosi zapisoval na svoj disk a nejaka aplikacia na ten druhy datovy disk, ci to ale je takto mozne vyhodne pouzit v multitaskingu netusim.

628 dohromady. :-)

jasne, cim vic kapacity, tim rychlejsi

jenze starsi SSD dost mozna trvanlivejsi MLC nez novejsi s mozna TLC

navic tam bude system, takze se bude predevsim cist, rychlost i tak velika

vic se bude zapisovat na "programove" 500GB druhe SSD

Jak píše shiro, je to podle potřeb každého soudruha :-)

Někdo nedělí a dělit nepotřebuje/nechce.
Někdo dělí.

Já to mám takto:
500GB Velociraptor:
C - 250GB OS (W7)
D - 250GB data
2TB HDD:
E - 2TB instalace her
2TB HDD:
F - 2TB mirrory OS, operativní skladiště (SW, ovladače, foto, věci do her)

Samozřejmě zálohy v PC považuje jako "zálohy". Existují na nepřipojených externích discích (i v jiné fyzické lokalitě), něco v cloudu (zašifrované *7z na MEGA, až 100GB). NAS nemám.

Jenze nemas SSD, ty se doporucujou nedelit.

Ono takhle, existuje domnenka, ze to muze skodit pri wear levelingu, preskupovani opotrebovanych bunek. Nebude to nijak dramaticky problem a to SSD driv zhebne na neco jineho, ale jednoduse, kdyz nemusim, nedelim.

Ikdyz teda ja mam treba jedno SSD na linuxu a to delene mam. "/" 80GB, "/home" 400GB a "swap" 10GB.

Na Windows to ale povazuju za zbytecne, zvlast u tehlech malych do 500GB.

Jo, uz jsi to tu psal a pochopil jsem, SSD az na novy pocitac s Windows 10. :-p

Ale v kuzi tazatele az mu peti tero odejde, bych byt nechtel. Mam jeden 3TB disk, ale bylo to unahlene, uz jsem se vratil zpet na 2TB, ona pak klesa spolehlivost a onehdy jsme se tu bavili na tohle tema s jezekhifi myslim a psal jsem mu, ze to resim diskama mimo PC, proste na "sklad" nahraju externe pres USB a odlozim.