Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomoc s upgradem procesoru

Zdravím, chtěl bych si pořídit lepší procesor protože ten co mám teď moc nestíhá novější hry náročnější na procesor jako gta 5, deus ex mankind divided (kde ani na nejnižší detaily ve městě nezvládne víc jak cca 35 fps) atp. tak bych vás tu někoho rád poprosil o radu jaké procesory by byly vhodné a hlavně co by ještě moje sestava zvládla. Díky :) a taky případně vhodné chlazení pokud by moje stávající nestačilo

na cenu ani moc nehleďte hlavně ať to stojí za to :)

Moje sestava :
zákl. deska - GIGABYTE GA-970-Gaming
procesor - AMD FX-8300 VISHERA
+ chladič SilentiumPC FERA 3
RAM : 16GB
grafika - MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G
Zdroj: Seasonic S12II-620 Bronze
win 10

jen mimochodem procesor jsem přetaktovat zkoušel a přes všechny moje snahy jsem nedokázal najít nejaký stabilní takt vyšší jak 3.6 ghz..zkoušel jsem ruzné takty od 3.8 do 4.2 a aby vůbec pc nějak fungoval tak byly vždy zapotřebí docela abnormálně vysoké volty ale vždy prostě čas od času pc freezoval při jakémkoliv přetaktování... no asi nějaký vážně špatný kus.. no nic jen jsem chtěl říct že bych si rád pořídíl nějaký lepší a výkonější procesor u kterého bych nemusel řešit nejaké taktování abych si vůbec nějak slušně zahrál.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

loading...

nevim co je revize desky ale tohle je vsechno co o ni vim snad to v tom je :D

GIGABYTE GA-970-Gaming, ATX, soc. AM3+, AMD 970 + SB950, 2x PCIe x16, 2x PCIe x1, 2x PCI, 4x DDR3, 6x SATA 6Gb/s, M.2, Gb LAN, USB 3.1 Type-C, 2x USB 3.0, 6x USB 2.0, 5x audio Jack, optický S/PDIF

a teploty pri plne zatezi nepresahujou 50 stupnu takze pohoda pri beznem pouzivani a hrani 23 - 35

Dik :)

ale je to teda slusna palka no.. kdyz bych vzal tu prvni zakl.desku na te strance tak se to pomalu blizi celkove cene za muj momentalni pocitac :D a + ten chladic.. :D no necekal jsem to zas tolik :D
a myslis ze by ta moje nova sestava aspon vydrzela dlouhou dobu.. protoze tenhle pocitac je pomerne novy mam ho jen asi 3 mesice a cekal jsem ze si zahrau vsechny novy veci na stredni/vysoky detaily a ono nejak ne :D aspon krome her nenarocnych na procesor

jo a chladic asi nejlepe vodni ze?

Doporučuju se vyhnout značce GB

# Na platformu mam AMD mam 2 Gigabyte, 970, + 990X Gaming SLI AM3+ a jsou kvalitnejsi jak MSI 970 a i lepsi teploty jako SABERTOOTH 990FX.
* Co se tyka platfomry AM3+ s Gigabyte ma spise lepsi jak horsi zkusenosti, k "Kaby-Lake" jsem sice zakoupil MSI s chipsetem typu @270, ale premyslel jsem i o Z270 Aurus (coz je také Gigabyte)

# Jediné vykoné CPU z rady je FX@8370 (FX9 svou spotrebou je zcela blaznivy procesor), které je vykonejsi jak FX@8300, ale k tomu vykonu je zapotreby roztahnou ' sirku pasma pomoci RAM s vysokou frekvenci, jednu sestavu na AMD FX8370 mam, kde nejaky vykon mam az s RAM na 2133Hz, ale i presto, ve hrach az na par, jako Division, TombRider etc, jsem vykonem IntelCeleron.
* Navic k CPU se hodi spis GK stredni tridy, jak vysi, kde ten uz tomu vykonu nejak neprida. "Jak to myslis ?" No, kdyz vemu muj FX8370 a muj KabyLake + R9 FuryX, s FX870 mam v AVG 60FPS a s KabyLake 90, kde rozdil v nekterych pripadechaz skoro 50FPS je opravdu hodne,az s GK stredni tridy jak Nvidia@1060 se vysledky trochu priblizi, ale stejne je to stale rozdil radkove v desitkach FPS...

• Tak vyplati se kupovat nebo ne ? "NE", bohuzel.

# Jesli chces opravdu jen na HRY, spis bych ti doporucil Intel 7Gen, typu i5 7xx, ktery je podstatne levnejsi jako Ryzen.
* Takze RYZEN neni na hry dobry ? Je, ale mimo 'Syntetické" benchmarky, ty FPS tam skacou docela hodne, kde globalne nepostrehnes rozdil Ryzen (R7 1700) vs i5 7xx realny rozdil, tedy az na PENEZENKU :-) .

TiP ~ POZOR na kompatibilitu IGP a Kaby Lake kde je predevsim urcen na kompatibilitu jen s Windows 10 , kde (necham radeji na overeni) podpora mimo Windows 10 neni nejak v obehu, kuprikladu IGP pod Windows 7 jede jen na nejakych nativnich ovladacich chyby mu polovina funkci/moznosti.

PC pouzivam hlavne na hry a ruzne strihani videi nebo photoshop at..

# Tak to je zase lepsi prave R7@RYZEN. (to je blazinec co ? :-) ) Ktery je prave na MT/MultiCore prave spicka (zkratka SW co dokaze explotovat vsechny srdce/cores) a poda né horsi vykon jako i7 7xx, v sintetickych testech je i nad i7.

mohl bys mi neco k tomu i5 poradit prosim?

# Radeji né, kdybych ti ti poradil neco mimo ASUS nebo MSI tak uz bych tu byl Furkulin co zna hovno, nebo se hadat ze vykon zalezi jen frekvenci RAM a né CL a hadat se s Google Ne-Radcama se mi opravdu nechce ;-)

:D no zmatenej z toho uz trochu byt zacinam ..

jako hlavne chci aby to zvladalo bez problemu hry co se tyce editovani atd tak u toho mi fakt nevadi ze renderovani nebude rychlosti blesku ale kdyz hra bezi na 30 fps tak to mi proste vadi no :D

a nevim proc bys tak mel vypadat jen bys poradil nekomu kdo se v tom moc neorientuje a boji se vybirat jen podle ceny a toho jaky to ma socket :D

Nákupu pamětí DDR4 se nevyhneš.

# Jak se to veme, stale by mohl s kompatibilni zakladni deskou pouit [DD3L] + dobré casovani, ale takova kombinace by 'ZCELA' postrada smysl, k '6/7Gen' zkratka patri [DDR4].
* Z vlastniho hlediska bych k tomu i5@6/7xx osadil "2x8Gb" DDR4|2400MHz-CAS16, typu BALLISTIX Sport LT (ve dnou kanalech), na Ryzen 5 se zcela urcite vyplati pockat..

se omlouvam ze jsem se zase na neco zeptal no .. :D jsem tu abych se poradil tak co mam delat jineho :D

no vidis to vypada dobre :) jinak nerikam ze musim mit intel jen ze upgrade chci udelat hlavne kvuli hram tak podle toho vybiram no..je mi to v podstate jedno jaka znacka

to co jsi poslal se mi libi takze do toho asi jdu no :) pak by teda ta i7 7700 spolecne s GTX 1060 6gb rozjela vsechny soucasny hry? i s nejakou vydrzi par let do budoucna? (doufam ze me zase neposles nekam ze se ptam jen se chci ujistit protoze muj soucasny pc mam asi 3 mesice a taky jsem si predtim rikal kdyz jsem videl FX 8300 ze to ma 8 jader 3.3ghz az 4.2 turbocore ze to bude vykonny az az a pak jsem zjistil ze vetsinu narocnejsich her to proste nedava.. tak pochop ze nechci zas utratit 11000+ a dopadnout podobne :)

jo a jeste dotaz uchladi to muj SilentiumPC FERA 3 ? (pokud se vubec da pouzit i na tenhle procesor)
a zdroj taky ok?