Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pořadí disků pro bootování

Dobrý den.

Mám problém s PC. Po načtení procesoru, pamětí a disků místo aby začal bootovat ze S-ATA disku, na kterém je nainstalovaný systém (W10), zasekne se a nejede dál, bez jakékoliv hlášky. Když odpojím IDE disk (možná je na něm nainstalovaný starý systém, nejsem si jistý), najede bezproblému. IDE disk bych vyhodil, ale ještě na něm jsou data, která chci stáhnout.

V BIOSu mám nastaveno bootování nejdřív ze S-ATA disku, ale zjevně to nestačí.

Může mi někdo poradit, co a jak udělat, aby se PC nabootovalo i se zapojeným zjevně vadným IDE diskem?

Díky,

Kurt Strohschneider

disk můžeš připojit za jízdy - projednou, pokud jde jen o přetažení dat.

Nicméně tipuju, že disk vadný není a ty máš jen špatně nastavené pořadí bootování, nebo režim diskového řadiče. Co máš přesně za desku a jak je nastaven BIOS co se týká řadiče?

Deska je gigabyte GA-P41T-D3. Do nastavení se podívám. Každopádně že se s diskem něco stalo mě napadlo z toho důvodu, že počítač ještě večer normálně jel, i s IDE diskem, a když jsem se ráno probudil, tak byl vypnutej a nastal tenhle problém...

Jak dlho si cakal?
Nechaj to nabiehat kludne aj pol hodinu.
On pojde raz dalej. Ak to je problem len na IDE rozhrani. Ale ten disk potom asi nabeton nepojde, ked neodpoveda uz biosu.

P.S. skus ale aj iny kabel a uisti sa ze kabel je 80zil a disk je najumprovany na alone (master w/o slave) a ze je na konci kabla a na spravnom konci, neni to jedno ktory ide do dosky.

Přes půl hodiny jsem určitě nečekal, ale třeba čtvrt hodiny určitě. Zkusím vyměnit ten kabel, jestli neodešel (jestli nějakej najdu). Každopádně najumperovaný a zapojený je správně. (Jinak by to asi ani předtím neběželo, nebo ne?)